OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrowianie skorzystali z zaproszenia władzy

Dawid Bilski | 02.05.2016
Ostrowianie skorzystali z zaproszenia władzy
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Mieszkańcy Ostrowa mieli w pierwszomajową niedzielę okazję, by z bliska przyjrzeć się niektórym miejskim inwestycjom, a także dowiedzieć się o planach na kolejne tegoroczne zadania realizowane w naszym mieście. Spod ostrowskiego Urzędu Miejskiego wyruszyły dwa przejazdy €“ o godzinie 9.00 i 12.00. Objazd cieszył się znakomitą frekwencją - z zaproszenia prezydent miasta skorzystało kilkuset ostrowian.


Na mapie objazdu znalazło się pięć punktów - Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów przy ulicy Staroprzygodzkiej, uczestnicy przyjrzeli się przebudowie Basenu Miejskiego i budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9, a także weszli na teren Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, gdzie poznali zasadę działania systemu filtrów, a lekarz pulmonolog przedstawił zagrożenia płynące z palenia odpadami w domowych piecach. Ostatnim punktem objazdu był otwarty w tym roku Dom Dziennego Pobytu "Senior-Wigor".


W każdym z autobusów znajdował się narrator, który przybliżał mieszkańcom miejsca, które znalazły się na trasie przejazdu. Była również mowa o miejskich programach społecznych, a także wydatkach budżetowych. Przewodnikami w niedzielnej wycieczce byli radni Alojzy Motylewski i Łukasz Jędrzejak oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Autobusami podróżowała także prezydent Beata Klimek, która osobiście dzieliła się z mieszkańcami swoimi planami oraz odpowiadała na wszystkie pytania. Każdy z uczestników objazdu otrzymał ulotkę, która szczegółowo prezentowała inwestycje, które będą realizowane w tym roku, a także najnowszy numer Informatora Miejskiego „Ostrów”.


W czasie przejazdu, na monitorach zamontowanych w autobusach, mieszkańcy miasta mogli obejrzeć film przedstawiający postępy prac przy budowie II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki wybudowaniu II etapu obwodnicy ruch tranzytowy przeniesie się z miasta na obwodnicę. Spowoduje to skrócenie czasu przejazdu drogą krajową nr 11 oraz usprawni ruch w kierunku Poznań - Ostrów Wlkp. -Katowice oraz Kalisz – Ostrów Wlkp. -€“ Wrocław. Zakończenie budowy zaplanowano na połowę 2017 roku.


Autobusy przejechały również nowym skrzyżowaniem ulic: Kaliskiej, Brackiej i Nowej Krępy.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę