OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Staw w parku bez wody

Dawid Bilski | 08.04.2016
Staw w parku bez wody
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

W stawie na terenie Parku Miejskiego w Ostrowie wykonywane są prace związane z oczyszczaniem dna. Nagromadzony przez lata szlam zostanie usunięty, a wokół akwenu zamontowane zostaną nowe płotki faszynowe. Wykonawca prac zadba także o uporządkowanie roślinności. Obecnie trwa spuszczanie wody i osuszanie szlamu.


Bezpośrednio po świętach wielkanocnych rozpoczęto zrzut wody ze stawu w ostrowskim Parku Miejskim. Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, który zarządza ostrowskim parkiem, zlecił czyszczenie akwenu i odłowienie ryb.

- W ramach prac w Parku Miejskim całkowicie oczyszczone zostanie dno stawu. Wokół powstaną nowe płotki faszynowe. Miejscami zarwane skarpy zostaną odtworzone. Uporządkowana zostanie także roślinność na wyspach -€“ mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.


Termin tych działań nie jest przypadkowy - dostosowany został do cyklu lęgowego kaczek.

W związku z zadaniem oczyszczenia stawu rozpoczęto zrzut wody, co umożliwi oczyszczenie dna z nagromadzonego przez ostatnie lata mułu. W pierwszej fazie woda uchodziła ze stawu w sposób naturalny - do kanalizacji deszczowej, jednak ze względu na fakt, że odbiór kanalizacji jest wyżej od części dna, woda musi zostać wypompowana.


Od czwartku trwało intensywne odpompowywanie wody, podczas którego prowadzono odłów ryb -€“ zebrano kilkaset kilogramów. Zostały one przewiezione do innego zbiornika. Części z nich nie udało się jednak odłowić.


- Podczas odpompowywania prowadziliśmy odławianie, jednak w miarę obniżania się poziomu wody część ryb pozostała w szlamie, co uniemożliwiło ich wyłowienie. Kilka kilogramów śniętych ryb zostało dziś usuniętych z dna stawu -€“ informuje Marcin Wieruchowski.


Przez najbliższy czas wykonawca prac będzie czekać na osuszenie szlamu, a po wyschnięciu nastąpi jego wybieranie. Szlam z dna stawu zostanie usunięty i wywieziony, a dno uzupełnione piaskiem.

- Apelujemy o ostrożność podczas przebywania w parku, ponieważ do wybierania dna używany będzie ciężki sprzęt -€“ dodaje dyrektor MZD.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę