OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Bogaty program Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Bogaty program Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dawid Bilski | 12.02.2016

Bogaty w różnego rodzaju imprezy jest tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony w dniu 1 marca. W Ostrowie Wielkopolskim pierwsze atrakcje zaplanowano już na 28 lutego.


Ideą projektu biegowo-edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.


Wydarzenie niesie silne przesłanie patriotyczne oraz może być ciekawe dla osób w każdym wieku. W ubiegłym roku bieg "Tropem Wilczym" odbył się w Parku 3 maja. Teraz bieg upamiętniający żołnierzy zaplanowano nad zalewem Piaski-Szczygliczka. Szczegóły i zapisy pod adresem www.tropemwilczym.pl


1 marca o godzinie 18.30 odbędzie się msza święta w Konkatedrze. Na dni 5-6 marca zaplanowano szereg imprez w Ostrowskim Centrum Kultury oraz Parku Miejskim. Z pewnością wielu zainteresuje rekonstrukcja historyczna z udziałem grup z całej Polski. W akcji broń, sprzęt wojskowy, konie, strzały i atmosfera z tamtego okresu. Szczegółowy plan imprezy na załączonym plakacie.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę