OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ogródki Jordanowskie modernizowane

Dawid Bilski | 10.02.2016
Ogródki Jordanowskie modernizowane
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Ruszyła modernizacja Ogródków Jordanowskich. Wszystko po to, aby od początku sezonu użytkownicy placu zabaw mieli do dyspozycji toaletę oraz przewijak dla niemowląt. To pierwszy etap modernizacji Ogródków Jordanowskich, które docelowo mają stać się integracyjnym placem zabaw przystosowanym dla dzieci niepełnosprawnych.


Obecnie na terenie Ogródków Jordanowskich trwa wykonywanie przyłącza kanalizacji sanitarnej. W miejsce starego szaletu postawiony zostanie kontener, w którym znajdzie się nie tylko toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, ale także miejsce do przewijania niemowląt.


- Chcemy zmieniać to, że dotąd Ostów Wielkopolski był postrzegany przez młode mamy jako miejsce mało przyjazne niemowlakom, bo brakowało choćby miejsc, gdzie można np. przewinąć malucha - mówi prezydent Beata Klimek. - Jest to największy plac zabaw w naszym mieście, bardzo chętnie odwiedzany przez rodziców z dziećmi, musimy więc zadbać o ich komfort. Myślę, że modernizacja tego miejsca, którą planujemy w kolejnych etapach, sprawi, że korzystających z tego placu zabaw będzie jeszcze więcej.


Modernizowany obiekt miałby zachować dotychczasową funkcję obiektu rekreacyjnego, który integrowałby dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne w ramach zabaw na świeżym powietrzu. W kolejnych etapach plac zabaw doposażony zostanie w nowe urządzenia do zabawy, także takie, z których mogłyby korzystać dzieci niepełnosprawne. W planach jest także przygotowanie tutaj boiska do piłki nożnej, stołów do ping-ponga, piłkarzyków oraz urządzeń siłowni zewnętrznej. W ten sposób powstanie miejsce wypoczynku dla całych rodzin.

W ramach modernizacji ogródków utwardzone zostaną także ścieżki, zamontowane nowe ławki i stojaki do rowerów oraz oświetlenie.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę