OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kradzież w lombardzie

Dawid Bilski | 26.01.2016
Kradzież w lombardzie
fot. Wojciech Tarchalski

W jednym z lombardów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego doszło w poniedziałek do kradzieży telefonu komórkowego. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez policjantów. Za kradzież grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj, w jednym z lombardów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, zjawił się młody mężczyzna, który poprosił pracownicę o pokazanie wybranego modelu telefonu komórkowego, który znajdował się aktualnie w sprzedaży. Kiedy kobieta podała mu do ręki telefon, 23-latek zabrał go i wybiegł z lombardu.


Jak się okazało, przed sklepem czekał na niego niczego nie świadomy znajomy, który nie oczekując wyjaśnień, zaczął uciekać razem z kolegą. Po chwili ucieczki, kiedy mężczyzna poczuł się już bezpiecznie, razem z kolegą udał się do centrum miasta. Na miejscu, znów bez słowa wyjaśnienia, na chwilę się rozdzielili. Wówczas, złodziej poszedł zastawić w innym lombardzie skradziony telefon, za który otrzymał gotówkę w kwocie 200 złotych.


W tym samym czasie, do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, zgłosiła się pracownica lombardu, która zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dzięki jej zeznaniom, policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.


Skradziony telefon o wartości 600 złotych, dzisiaj został odzyskany przez policjantów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę