OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Firma z Czech zmodernizuje basen

Dawid Bilski | 31.12.2015
Firma z Czech zmodernizuje basen
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Zakończony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z modernizacją Basenu Miejskiego przy ulicy Paderewskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Do przetargu zgłosiły się cztery podmioty, a najkorzystniejszą ofertę złożyła czeska firma Akvahelp Metal. Umowa z wykonawcą podpisana zostanie 18 stycznia 2016 roku.

Oferta posiadającej swoją siedzibę w Pradze firmy wyniosła 5 mln 199 tys. zł. Poza ceną punktowany w przetargu był również okres gwarancji na wykonane prace budowlane. Wymagany, niepunktowany okres gwarancji wynosił 3 lata (od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego). Akvahelp Metal zaoferował dodatkowe 4 lata gwarancji.


Umowa pomiędzy zleceniodawcą – Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski oraz firmą z Czech podpisana zostanie 18 stycznia 2016 roku. Zgodnie z zapisami przetargowymi, od tego momentu firma mieć będzie 4 miesiące na wykonanie dokumentacji projektowej (maj 2016 r.) oraz 15 miesięcy na wykonanie robót budowlanych (kwiecień 2017 r.).


- Procedura przetargowa rozpoczęta została jeszcze w 2015 roku. W grudniu rozstrzygnięty został przetarg na wykonawcę inwestycji, a w styczniu 2016 roku podpisana zostanie umowa na jej wykonanie. Jest to skomplikowany proces inwestycyjny i chcemy mieć pewność, że z otwarciem obiektu zdążymy przed sezonem letnim 2017 roku. Po zakończeniu prac budowlanych obiekt czeka jeszcze seria kontroli – mówi prezydent miasta Beata Klimek.


Inwestycja powstaje w formule „zaprojektuj – wybuduj”. Wykonawca, w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy, zaprojektuje obiekt, a następnie rozpocznie prace budowlane.
- Obiekty oraz niecki zostaną zaprojektowane, a następnie wykonane przy użyciu takich technologii i środków technicznych, aby do minimum ograniczyć niekorzystne oddziaływanie inwestycji na środowisko. Materiały budowlane, instalacyjne i wykończeniowe oraz technologie muszą zapewnić niskie koszty eksploatacji i utrzymania obiektu przy zapewnieniu wymaganych przez Miasto, jak i przez przepisy standardów - dodaje prezydent miasta.


Ostrowscy urzędnicy będą posiadać prawo wglądu do projektów przed skierowaniem ich do realizacji. W specyfikacji przetargowej zawarto zapis o tym, że Miasto wymaga konsultacji opracowanych materiałów na każdym etapie wykonywania dokumentacji projektowej, a wykonawca jest zobowiązany uzyskać każdorazowo jego akceptację.


Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i realizacjębasenu zewnętrznego – trzech niecek ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody: około 912m2, około 195m2 oraz niecki dla dzieci o powierzchni lustra wody około 65m2. Powstanie tu także budynek techniczny z pomieszczeniami na filtry oraz magazynami, a także budynek użytkowy, w skład którego wejdą: kasa, pomieszczenie socjalne, węzeł sanitarny, pomieszczenie dla ratowników, pomieszczenie medyczne i mała gastronomia. W budynku tym przewidziano mały ogródek pod gastronomię.


W ramach zagospodarowania terenu przewidziano utworzenie tarasów ziemnych oraz utwardzenie terenu kostką betonową. Powstanie tu także plaża trawiasta o powierzchni około 3 100m2, stanowiska dla ratownika, a także elementy małej architektury, m.in.: ławki, niecki ze stali nierdzewnej z prysznicami, latarnie oświetleniowe z instalacją nagłośnienia, nowe nasadzenia zieleni. Wykonana zostanie również niwelacja terenu, m.in. przemieszczenie mas ziemnych z istniejących trybun.


W ramach rekreacji na basenie wykonawca zawrze w projekcie stanowiska i urządzenia rekreacyjne m.in.:
- sztuczną rzekę,
- ławki podwodne z masażem powietrznym,
- grotę sztucznej fali,
- masaż karku,
- gejzery powietrzne,
- grzybki wodne,
- masaż ścienny z ławką,
- leżanki powietrzne,
- zjeżdżalnie dla dzieci,
- zjeżdżalnie dla dorosłych

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
Komentarze   2
winter1   13:21 | 03.01.2016 napisał(a):

Chciałbym dyskusji na wykorzystanie stadionu w okresie bez zużla .Albo wpuśćić cyklistów celem wyrobienia kondycji ,szkółka zużlowa dla minizużla TAKŻE, wolny dostęp dla tych co spróbować chcą swych sił w jeżdzie w lewo ,nie koniecznie na tak SILNYCH motorach. Konkurs szkół na jazdę na rowerach o zwiększonych okrążeniach toru, przyczyni się to do uatrakcyjnienia lekcji WF co wpłynie na sprawność młodzieży. Może ktoś ma inny pomysł na wykorzystanie stadionu ??

winter1   12:57 | 03.01.2016 napisał(a):

Brakuje jeszcze balonu jako dachu w razie deszczu lub chłodu, o tym nikt nie pomyślał ?przecież to zmniejszy liczbę odpoczywających, dlaczego OSTROWIANIE jada do Kalisza lub Ostrzeszowa , DACH NAD GŁOWĄ PANIE I PANOWIE DACH PODSTAWA ISTNIENIA BASENU W CHŁODNE DNI , I podgrzewana woda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
elektro serwis eco ul. kościuszki 12, 63-400 ostrów wlkp
Zuh nowak ul. Leśna, 62-571 Żychlin
Lexius sp. z o.o. ul. Skarszewska 2, 62-800 Kalisz
MER Serwis Komputerowy ul. Zofii Nałkowskiej, 63-430 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta wczoraj   (do końca 13 dni)
Specjalista Inżynierii Procesu wczoraj   (do końca 13 dni)
Referent ds. rozliczania produkcji wczoraj   (do końca 13 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie