OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Plastyk poprawi wizerunek miasta?

Dawid Bilski | 21.12.2015
Plastyk poprawi wizerunek miasta?
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Michał Trusz został powołany na funkcję plastyka miejskiego. Będzie on odpowiadał za harmonijny i estetyczny wizerunek miasta. Jednym z jego zadań będzie zatwierdzanie pod względem plastycznym projektów małej architektury, pomników i innych dzieł plastycznych, kolorystyki elewacji budynków, iluminacji świątecznej oraz urządzeń umieszczanych w miejscach publicznych.


Michał Trusz ukończył Akademię Sztuk Pięknych, wydział Grafiki w Warszawie ze specjalizacją Plakat oraz Fachhochschule Trier (Niemcy) wydział Kommunikationsdesign. Zawodowo związany jest z projektowaniem gazet, rozpoczynał swoją przygodę w tym temacie w Gazecie Wyborczej. Po studiach na ASP rozpoczął pracę w wydawnictwie Polskapresse, gdzie na początku prowadził „Magazyn Rodzinny”, a następnie pełnił funkcję dyrektora artystycznego głównego wydania „Polski the Times” oraz gazet regionalnych związanych z wydawnictwem Polskapresse.


W roku 2009 zdobył nagrodę GrandFront za okładkę gazety „Polska the Times” z 7 października 2008 roku. Współpracował z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, Polfą Warszawa, Krainą Bugu czy Urzędami dzielnicy Wola i Bemowo miasta stołecznego Warszawy. Michał Trusz jest wykładowcą w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu, gdzie prowadzi pracownię Fotografii i Estetyki Fotografii.


Wśród zadań, które postawiono plastykowi miejskiemu znalazły się m.in.: podnoszenie jakości rozwiązań plastycznych i systemów informacji wizualnej w przestrzeni miejskiej, opiniowanie usytuowania, wyglądu i form tymczasowych punktów sprzedaży, promocji i ekspozycji, opracowanie zasad umieszczania i komponowania reklam w przestrzeni miejskiej, opracowanie i uzupełnienie katalogi instalacji miejskich, współpraca z projektantami i twórcami reklam w celu poprawy wizerunku i estetyki miasta oraz organizowanie konkursów mających na celu poprawę estetyki przestrzeni miejskiej.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę