OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, darmowe ogłoszenia, baza ostrowskich firm i więcej..

Historyczny zabieg na kardiologii

Dawid Bilski | 07.12.2015
Historyczny zabieg na kardiologii
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

Na oddziale kardiologicznym ostrowskiego szpitala po raz pierwszy przeprowadzono zabiegi tzw. ablacji. Mimo, iż jest zabieg wysoce inwazyjny pozwala pacjentów wrócić do normalnych zajęć już po kilku dniach od operacji. Zabieg przeprowadzono pięciu pacjentom.


Jak przekonuje ordynator ostrowskiej kardiologii dr Janusz Tarchalski paleta zabiegów ablacji jest zróżnicowana w zależności od stopnia zaburzeń rytmu serca od prostych do bardzo skomplikowania. Uzależniony od tego jest także stopień skomplikowana aparatury i odpowiednie doświadczenie operatora.


- Ponieważ czujemy się ośrodkiem kardiologicznym doskonale doposażonym chcielibyśmy poszerzyć paletę wykonywanych w Ostrowie zabiegów także o zabiegi ablacji. Z jednej strony jak okraj odstajemy pod tym względem od średniej europejskiej. Wyposażenie naszego oddziału daje pod tym względem pole do popisu, a z drugiej możemy odpowiedzieć na olbrzymie zapotrzebowanie w tej dziedzinie. Chcemy pokazać, że potrafimy to robić i że są ogromne potrzeby w tym zakresie Mam nadzieję, ze NFZ zechce to uwzględnić. Moglibyśmy wtedy pomagać większej grupie pacjentów tu na miejscu- powiedział J. Tachalski.


Oddział kardiologiczny w Ostrowie kilkakrotnie przeprowadzał u siebie zabiegi niewykonywane dotąd w Ostrowie. Przed ablacją były to m.in. wszczepianie standów biodegradowalnych i kardiowerter defibrylator.


-Ablacja to inwazyjny. Zaburzenia są wewnątrz serca i musimy się do serca dostać. Badanie ma kilka etapów. Zabieg ablacji to wprowadzenie elektrody z precyzyjną nawigacją i przykładanie jej w obszarach które generują arytmię. Poprzez elektrodę przepuszczany jest prąd, w wyniku czego powstaje mała blizna uniemożliwiająca generowanie częstoskurczów serca. Rekonwalescencja pacjenta jest bezproblemowa. Sam zabieg trwa ok. godziny, następnego dnia pacjent może wyjść do domu a po tygodniu dwóch odpoczynku wrócić do pełnej aktywności zawodowej - powiedział dr A. Baszko.


- Cieszę się, że ostrowska kardiologia się rozwija. Jako powiat stworzyliśmy warunki do tego, aby tak specjalistyczne zabiegi można było wykonywać w powiecie. Chciałbym, aby NFZ zwiększył kontrakt na wykonywanie ich w Ostrowie - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Kategoria: Wiadomości     Wyświetleń: 9 668 (6 025 unikatowych)
Zobacz również
Komentarze   2
al   22:31 | 12.12.2015 napisał(a):

Czy autor przeczytał to, co napisał? Może błędy poprawi?
"-Ablacja to inwazyjny. Zaburzenia są..." ???
"...pozwala pacjentów wrócić ..."

brawo   10:33 | 08.12.2015 napisał(a):

Brawo Doktorze Tarchalski! Tak trzymać!

FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Busy do Holandii Mikianna-Bus ul. strzelecka, 63-400 Ostrów Wlko
OD'NOVA Miejskie SPA ul. Sukiennicza 3/ 1F, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Forest Auto-Trans , Busy Niemcy Holandia ul. Bąków 4, 56-513 Międzybórz
Taxi LIDER ul. Batorego, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Art Studio Maik ul. Kolejowa, 63-400 Ostrów Wielkopolski


+ Dodaj za darmo swoją firmę
+ DODAJ OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIA

Scandinavian bathrooms. ŁAZIENKI,KUCHNIE 22-kwi   (do końca 3 dni)
Nowoczesne Biuro matrymonialne Nimfa dziś   (do końca 29 dni)


+ Dodaj za darmo ogłoszenie