OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wydawnictwo pasjonatów i kolekcjonerów

Dawid Bilski | 27.11.2015
Wydawnictwo pasjonatów i kolekcjonerów

Trzy numery. Łącznie 60 atrakcyjnie przygotowanych stron informacji o historii regionu ostrowskiego widzianej przez pryzmat kolekcji ostrowskich pasjonatów. Ostrowski Klub Kolekcjonera zakończył realizowane przy finansowym udziale Powiatu Ostrowskiego zadanie "Kolekcjoner Ostrowski".


- To było jedno z założeń powołanego do życia w tym roku Ostrowskiego Klubu Kolekcjonera - mówi Krzysztof Maciejewski, prezes Stowarzyszenia "Ocalić od zapomnienia", w ramach którego działa klub. - Udało nam się zebrać w jednym miejscu grupę pasjonatów, którzy zgromadzili nie tylko imponujące kolekcje, ale także olbrzymią wiedzę, schowaną do tej pory w szufladach lub prezentowaną na sporadycznie organizowanych wystawach. Ostrowski Klub Kolekcjonera pozwolił mieszkańcom powiatu ostrowskiego poznać te tajemnice, a "Kolekcjoner Ostrowski" wszystkie je skrzętnie dokumentuje.


W dotychczasowych numerach oprócz opisów comiesięcznych wykładów kolekcjonerskich znalazły się m.in. prezentacja pieniądza zastępczego regionu ostrowskiego, historia antonińskiej pocztówki oraz najstarszego związanego z Ostrowem medalu - medalu przygotowanego i wręczonego kardynałowi Mieczysławowi Halce-Ledóchowskiemu w 1877 roku. Tu także zapoznać się można z materiałem przygotowanym przez prawników "Zakazane kolekcje" - pierwszą częścią cyklu artykułów o tym, czego w Polsce zbierać nie wolno.


W "Kolekcjonerze Ostrowskim" ukazały się także obszerne teksty o ostrowskim oddziale Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego i Kalisko-Ostrowskim Klubie Fajki 2010.
- Zależy nam bardzo, żeby wokół wydawnictwa zgromadzić wszystkich pasjonatów z okolicy bez względu na ich zainteresowania - dodaje Krzysztof Maciejewski. - Już dziś udało nam się stworzyć forum wymiany informacji i doświadczeń, nie mówiąc o miejscu, w którym można po prostu uzupełnić swoje kolekcje.


Jak podkreśla pełniący funkcję redaktora naczelnego Krzysztof Maciejewski, w oparciu o wzajemnie uzupełniające się kolekcje członków klubu, "Kolekcjoner Ostrowski" przygotowuje materiały, które być może nie wyczerpują tematu, ale które są doskonałym punktem wyjścia do podjęcia dalszych poszukiwań i badań, które być może zaktywizują mieszkańców Ostrowa i okolic mogących uzupełnić zauważone luki i wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. W przygotowywanym czwartym numerze ukazać ma się m.in. artykuł poświęcony odznakom klubowym KS Ostrovia.


"Kolekcjoner Ostrowski" rozprowadzany przez stowarzyszenie, udostępniany jest także na portalu internetowym sooz.pl. Trwają prace, których celem jest pojawienie się kwartalnika w zasobach Ostrowskiej Biblioteki Cyfrowej.


Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę