OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Poland Open Sumo na ostrowskim rynku
fot. Biuro Prasowe UM
Poland Open Sumo

Poland Open Sumo na ostrowskim rynku

redakcja | 25.05.2012

8 września 2012 w Rynku odbędą się walki w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Sumo POLAND OPEN. Organizatorzy - Towarzystwo Atletyczne Rozum - spodziewają się ponad 100 zawodników m.in. z Estonii, Ukrainy, Rosji, Węgier.


8 września 2012 plac przed ratuszem będzie miejscem walk Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Sumo POLAND OPEN. W razie niepogody impreza będzie przeniesiona do sali KS Stal.


25 maja 2012 r. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak podpisał umowę dotyczącą promocji miasta podczas tej imprezy. Dotychczas tego typu zawody odbywały się w Koźminie lub w Krotoszynie. Teraz Polski Związek Sumo wraz Towarzystwem Atletycznym „Rozum” z Krotoszyna chce wyjść z promocją tej dyscypliny do większego ośrodka.

- Poland Open to najpoważniejsza impreza w kraju i jedna z największych na świecie. O niej mówią potem wszystkie ogólnokrajowe stacje telewizyjne. Mam nadzieję, że przełoży się to również na zainteresowanie tymi zawodami przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, bo jest to sport o niezwykle prostych zasadach, i na dodatek widowiskowy – mówi Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.


W Ostrowie Wielkopolskim poza polskimi sumitami spodziewani są zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Węgier czy Estonii. Na macie, czyli dohjo walczyć będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.


- Pewnie wielu powie, że jest to w Polsce niszowy sport. Nasi sumici w tej dyscyplinie notują największe laury. Organizacja takiej imprezy w Ostrowie Wielkopolskim to będzie duża promocja dla naszego miasta. Miałem już okazję być na kilku zawodach sumo i jest to sport, który powinien zaciekawić ostrowian. Poza tym wszyscy wiemy ile kosztuje minuta programu na antenie ogólnopolskiej stacji. My tutaj liczymy na szeroką promocję poprzez to wydarzenie – podkreślił prezydent Jarosław Urbaniak.


Poland Open na ostrowskim rynku w sobotę 8 września 2012 od godziny 16.00 do 20.00. Patronat nad imprezą sprawuje Wojewoda Wielkopolski.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę