OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Okno życia powstanie w Ostrowie

Dawid Bilski | 03.09.2015
Okno życia powstanie w Ostrowie
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Informacja o porzuconym w Ostrowie Wielkopolskim noworodku wstrząsnęła całym miastem. Nie pozostała ona także bez odpowiedzi władz miasta. Jeszcze tego samego dnia - 3 sierpnia - prezydent Beata Klimek skontaktowała się ze Zgromadzeniem Sióstr Świętej Elżbiety, aby zapytać o możliwość uruchomienia u nich "Okna życia". W projekt zaangażował się również dyrektor Ostrowskiego Centrum Pomocy "Caritas" i temat zmierza do szczęśliwego zakończenia. Dziś odbyła się wizja lokalna i uzgodniono, gdzie dokładnie mogłoby powstać "Okno życia".


- Musimy umieścić taki punkt w miejscu, gdzie zawsze ktoś będzie przebywał, przez 24 godziny na dobę, dlatego siedziba Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wydaje się najlepszym rozwiązaniem, również dlatego, że siostry tego Zgromadzenia pracują jako pielęgniarki w szpitalach, prowadzą domy opieki, domy dziecka, będą się zatem potrafiły zająć noworodkiem zanim trafi w ręce lekarzy - mówi prezydent Beata Klimek.


Prezydent Beata Klimek wykonała telefon do zgromadzenia zaraz po otrzymaniu informacji o porzuconym noworodku. Decyzja nie mogła być jednak podjęta natychmiast. Sprawa ostrowskiego "Okna życia" trafiła do instancji zwierzchniej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety i dopiero po otrzymaniu zgody można było przystąpić do działania. W sprawę zaangażował się również ks. Jacek Andrzejczak, dyrektor Ostrowskiego Centrum Pomocy "Caritas", który był głosem doradczym również w kwestii spraw technicznych związanych z utworzeniem takiego okna.


Dziś odbyła się wizja lokalna na terenie zgromadzenia sióstr Elżbietanek przy ul. Gimnazjalnej. Siostry zaprezentowały możliwości zlokalizowania okna w budynku swojego zgromadzenia. Wstępnie zdecydowano się na jedną z opcji. Teraz w sprawie będzie musiał wypowiedzieć się Miejski Konserwator Zabytków.


- Miasto chciałoby takie przedsięwzięcie sfinansować. Dzięki znakomitej współpracy z ks. Jackiem Andrzejczakiem wierzę, że Okno życia powstanie w Ostrowie w nieodległym terminie. Niedawne wydarzenia pokazały, że jest ono w mieście potrzebne. Jestem bardzo wdzięczna siostrom za to, że wyraziły zgodę na powstanie Okna życia i podjęcie przy nim trudu dyżurowania - dodaje Beata Klimek.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę