OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Rozbój o drugiej w nocy

Dawid Bilski | 24.07.2015
Rozbój o drugiej w nocy
fot. Wojciech Tarchalski

Policjanci z ogniwa patrolowego ostrowskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców rozboju, do którego doszło w czwartkową noc 23 lipca w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymani mężczyźni najpierw pobili swoją ofiarę, a następnie skradli jej portfel i telefon komórkowy. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.


W czwartek, 23 lipca tuż przed drugą w nocy, oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że na jednej z ulic miasta 24-letni mężczyzna został nagle zaatakowany przez dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn. Napastnicy zadali mu kilkanaście uderzeń w różne części ciała, po czym skradli portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy.


Pokrzywdzony opisał policjantom wygląd sprawców. Informacje o rysopisie "rozbójników" trafiły do wszystkich patroli. Kilkanaście minut później policjanci z ogniwa patrolowego zauważyli dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców rozboju. Zatrzymanych rozpoznał sam pokrzywdzony i trafili oni do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.


Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego w wieku 24 i 22 lat. Policjanci ponadto ustalili, że chwilę przed dokonaniem rozboju ze sklepu na stacji paliw skradli kilka piw. Mężczyźni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz może im grozić nawet 12 lat więzienia.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę