OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ulica Wolności modernizowana i wyłączona z ruchu

Dawid Bilski | 17.07.2015
Ulica Wolności modernizowana i wyłączona z ruchu
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Rozpoczęła się modernizacja ulicy Wolności. Na całej długości jezdni wymieniona zostanie nawierzchnia, powstanie kontrapas dla rowerów, a u zbiegu ulicy z ulicą Partyzancką powstanie rondo, które ma upłynnić przejazd samochodów w tym miejscu. W związku z prowadzonymi pracami od przyszłego tygodnia odcinkami ulica będzie wyłączana z ruchu.


- Przebudowa ulicy Wolności obejmuje modernizację nawierzchni na całej długości - mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - W korytarzu jezdni wyodrębniony zostanie pas dla ruchu kołowego i pas postojowy. Ulica zachowa charakter ulicy jednokierunkowej, natomiast kontrapas pozwoli na bezpieczne korzystanie z przejazdu rowerami w obu kierunkach na całej ulicy Wolności

- Na skrzyżowaniu ulic Wolności, Partyzancka i Zamenhofa powstanie rondo z wyspą najazdową, przez którą będą mogły przejeżdżać większe pojazdy i autobusy - dodaje Ziemowit Borowczak, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Podobne rondo znajduje się na skrzyżowaniu ul. Śmigielskiego i Waryńskiego. Rondo ułatwi wjazd z Zamenhofa i Wolności w ulicę Partyzancką, ale przede wszystkim dzięki wysepkom na wlotach poprawi bezpieczeństwo pieszych przekraczających jezdnię, co jest szczególnie ważne ze względu na sąsiedztwo szkoły podstawowej.


W tej chwili na ulicy jest utrzymany ruch, bo wymieniane są ścieki przykrawężnikowe. Następnym etapem będzie układanie nawierzchni jezdni i wtedy odcinkami ulica będzie wyłączana z ruchu. To pierwsze wyłączenie - od ul. Raszkowskiej do ul. Dąbrowskiego - nastąpi już w przyszłym tygodniu. Następnie prace będą prowadzone na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Kolejowej, a na końcu od ul. Kolejowej do planowanego ronda.


- Największym utrudnieniem, planowanym na koniec wakacji jest całkowite zamknięcie i wyłączenie z ruchu skrzyżowania Wolności -€“ Zamenhofa - €“Partyzancka na okres około dwóch tygodni - mówi dyrektor MZD. - Wtedy te wszystkie odcinki dochodzące do skrzyżowania będą odcinkami bez przejazdu. Wiąże się to również z utrudnieniami w komunikacji publicznej, gdyż przez to skrzyżowanie przejeżdża kilkadziesiąt autobusów dziennie. Ruch autobusów na pl. 23 Stycznia zostanie utrzymany, natomiast reszta tras będzie przebiegała drogami krajowymi – m.in. ul. Dworcową i Wojska Polskiego.


Roboty są finansowane z budżetu miasta i kosztować będą ok. 495 tys. zł. Ostateczny termin zakończenia prac to 30 września br.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę