OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Wspólne czytanie ostrowian

Dawid Bilski | 17.07.2015
Wspólne czytanie ostrowian
fot. Redakcja

 Już po raz czwarty Ostrów Wielkopolski weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie ogłoszonej przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP. W tym roku odbędzie się ono w sobotę, 5 września 2015 roku, od godziny 11.00 w Forum Synagoga.


Wspólne czytanie wybitnej powieści Bolesława Prusa poprzedzi krótka prelekcja o „Lalce”. Zostanie również przygotowana okolicznościowa broszura o powieści. Spotkanie w Forum Synagoga będzie również okazją do skorzystania z możliwości wymiany książek w ramach akcji „Uwolnij książkę”.


Narodowemu Czytaniu będzie towarzyszyć wystawa przygotowana przez czytelników oraz Bibliotekę Publiczną im. Stefana Rowińskiego prezentująca różne wydania „Lalki”. Naszą ambicją jest zgromadzenie jak największej liczby wydań „Lalki”. Czytelników, którzy chcą wypożyczyć bibliotece wydanie „Lalki”, prosimy o kontakt z biblioteką: instruktor@biblioteka-ostrow.pl lub tel. 62 737 47 06.


Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wezmą udział w Narodowym Czytaniu zgodnie ze scenariuszem przygotowanym przez biblioteki szkolne. Kontynuacją działań związanych z Narodowym Czytaniem „Lalki” będą regionalne konkursy czytelnicze.


Wszystkich chętnych do udziału w akcji wspólnego czytania powieści 5 września prosimy o zgłaszanie się do 20 sierpnia 2015 roku w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego: tel. 62 58 22 330 lub pocztą elektroniczną na adres: kultura@ostrow-wielkopolski.um.gov.pl


Organizatorami Narodowego Czytania „Lalki” w naszym mieście są Wydział Kultury i Sztuki oraz Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego oraz Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Więcej szczegółów już wkrótce.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę