OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Nowy plac zabaw na Pruślinie

Dawid Bilski | 14.07.2015
Nowy plac zabaw na Pruślinie
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

 Najmłodsi znów mogą bawić się na placu zabaw w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 13. Z powodu prac przy budowie nowoczesnego przedszkola w rejonie ulic Świetlicowej i Sportowej zdemontowane zostało istniejące tam miejsce do zabawy.


Teraz do użytku oddano nowy plac mieszczący się przed szkołą. Atrakcyjne urządzenia do zabawy i letnia aura spowodowały, że najmłodsi mieszkańcy osiedla odwiedzili plac zabaw już w dniu jego oficjalnego przekazania.

Trwa budowa przedszkola, na które mieszkańcy Pruślina czekają już od wielu lat. Planowo inwestycja ma zakończyć się w czerwcu przyszłego roku, by już od września przyjmować pierwszych przedszkolaków. Dzięki uruchomieniu nowego przedszkola obecny budynek Przedszkola nr 3 przy ulicy Jankowskiego adaptowany zostanie na potrzeby żłobka, dzięki czemu będzie mógł on przyjąć więcej dzieci, niż do tej pory.


W związku z budową zdemontowano mieszczący się tam plac zabaw dla dzieci. Jak podkreślają mieszkańcy tej części miasta, miejsca zabaw dla dzieci są tam bardzo potrzebne, stąd decyzja władz miasta o budowie placu pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 13, a "Orlikiem".

Część elementów "starego" placu wykorzystana została przy budowie nowego. Przeniesiono tu bowiem ławki oraz kosze na śmieci. Zostały one jednak najpierw odrestaurowane. Urządzenia do zabawy zostaną również poddane odnowieniu, a następnie zamontowane w jednym z ostrowskich parków.

Wszystkie urządzenia zabawowe oddanego do użytku placu są nowe i posiadają wymagane certyfikaty

.

- Do dyspozycji dzieci jest tu podwójna huśtawka, piaskownica, zestaw sprawnościowy, kiwak na sprężynie i największa atrakcja - zestaw zabawowy w kształcie samolotu. Wszystkie urządzenia spełniają wymogi formalne odpowiednie do wieku użytkowników oraz posiadają certyfikaty - mówi Barbara Spiżak - Marek, naczelnik wydziału i inwestycji w ostrowskim Urzędzie Miejskim.


Urządzenia są objęte 36 - miesięczną gwarancją. Wokół nich wykonano bezpieczną, piaszczystą powierzchnię. Nowy plac posiada także ogrodzenie panelowe z dwiema furtkami oraz prowadzący do niego chodnik z kostki brukowej. Na terenie placu nasadzono krzewy.


Według umowy, wykonawca inwestycji raz w roku (w okresie trzech lat) zapewni wykonanie przeglądu placu zabaw.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę