OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Bursa szkolna w remoncie

Dawid Bilski | 07.07.2015
Bursa szkolna w remoncie

Trwa remont pomieszczeń mieszkalnych w Bursie Szkolnej przy ul. Tomczeka w Ostrowie Wielkopolskim. Na uczniów spoza Powiatu Ostrowskiego, którzy wybrali naukę w ostrowskich szkołach średnich, od września czekać będą przytulne, kolorowe pokoje.


-Remontem objęto 20 pokoi na pierwszej kondygnacji zamieszkiwanej przez chłopców. Są to pomieszczenia 3-4 osobowe, które wymagały remontu ze względu na zniszczenia i zużycie sprzętów. W pokojach wymienione zostaną podłogi, tapety na ścianach oraz umeblowanie - wyjaśnia dyr. Bursy Szkolnej Marzena Mocek.


Prace remontowe mają na celu podnieść standard warunków mieszkaniowych w Bursie a także estetykę wnętrz i komfort zamieszkujących ją uczniów. Koszt przedsięwzięcia to ponad 200 tysięcy zł. Pieniądze na ten cel pochodzą w całości z budżetu powiatu.


- Od września do naszych szkół ponadgimnazjalnych trafi około 370 uczniów spoza powiatu, w tym 65 z innych województw. Zależy nam na tym, aby młodzież czuła się tu dobrze i miała odpowiednie warunki do nauki - mówi Starosta Ostrowski Paweł Rajski.


Prowadzona przez Powiat Ostrowski Bursa Szkolna dysponuje w sumie 150 miejscami noclegowymi. Miesięczny koszt noclegu wynosi jedynie 60 zł, dzięki dofinansowaniu z budżetu powiatu. W minionym roku szkolnym 2014/2015 z oferty Bursy skorzystało w sumie 145 osób pochodzących spoza Powiatu Ostrowskiego, byli to uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu Ostrowa Wielkopolskiego.Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę