OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
XX Chanterelle Festival
fot. Biuro Prasowe UM
XX Chanterelle Festival

XX Chanterelle Festival

redakcja | 22.05.2012

Zakończyły się XX Spotkania Muzyki Chanterelle Festival Gołuchów. Impreza odbyła 19 i 20 maja 2012 roku w ostrowskiej Konkatedrze oraz w Pałacu w Lewkowie.


W sobotę 19 maja 2012 roku w Konkatedrze odbyło się spotkanie z charyzmatycznym zespołem Schola Gregoriana Pragensis; to jeden z najznakomitszych chorałowych zespołów w Europie. Zespół został założony w 1987 roku przez Davida Ebena, który ukończył w Paryskim Konserwatorium kierunek dyrygentura śpiewu gregoriańskiego i przez kilka sezonów prowadził Paryski Chór Gregoriański (Choeur Gregorien de Paris).


Natomiast w niedzielę 20 maja 2012 roku w Lewkowie odbył się koncert dla najmłodszych, dla dzieci. TRIO Harfowe „Lorien Trio” – flet, altówka i harfa – trzy instrumenty o tajemniczej, delikatnej barwie dźwięku. Ich partie kojarzą się ze światem uczuć i piękna. Zestawienie tych instrumentów daje magiczny efekt.

- W sobotę festiwal rozpoczęliśmy w Konkatedrze koncertem rewelacyjnego zespołu kameralnego - to charyzmatyczna Schola Gregoriana Pragensis pod kier. art. Davida Ebena, jeden z najznakomitszych chorałowych zespołów w Europie. To śpiew aniołów, jak mówią melomani, należy dodać "wniebowzięci" melomani, bo takie właśnie wynieśli wrażenia po koncercie pieśni Maryjnych, jak na miesiąc maj przystało. W niedzielę 20 maja - „Opowieści instrumentów” - Koncert dla Dzieci, Rodziców i Dziadków z cyklu "Wzrastanie przez słuchanie" projekt autorstwa Aleksandry Batog i Magdaleny Lisak koncert połączony z baśniami, opowieściamii wierszami dla dzieci - mówi Jadwiga Jankielewicz, dyrektor festiwalu.

Fot. Krzysztof Maleszka

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywka
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę