OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Już 100 tysięcy złotych rozdysponowane na becikowe

Dawid Bilski | 02.07.2015
Już 100 tysięcy złotych rozdysponowane na becikowe
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

257 - tyle wniosków o wydanie "becikowego" złożono już w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia dziecka otrzymało 224 dzieci. Dziś w ostrowskim Ratuszu odbyła się kolejna gala z okazji wręczenia "becikowego". Najmłodszych obywateli naszego miasta witała Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


Blisko trzydzieścioro najmłodszych ostrowian pojawiło się dziś w ostrowskim Ratuszu, a to ze względu na kolejną już galę, podczas której ich rodzice odebrali decyzje dotyczące przyznania jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia dziecka - ostrowskiego "becikowego". Rodzicom wręczała je Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.


- Cieszę się bardzo, że przy okazji wręczenia decyzji rodzicom mam szansę poznać naszych małych obywateli i przywitać ich w Ostrowie. Liczę, że miejskie "becikowe" to choć niewielka pomoc w morzu potrzeb rodziców po narodzeniu dziecka. Serdecznie gratuluję Państwu powiększenia rodziny, a młodym mieszkańcom naszego miasta życzę dużo zdrowia - mówiła podczas spotkania zastępca prezydenta miasta.


Czas przybyłym na spotkanie umiliły piosenki w wykonaniu Weroniki Gabryś oraz Marty Popiel - bardzo utalentowanych młodych ostrowskich artystek.


Ostrowskie "becikowe" weszło w życiu w kwietniu tego roku, jednak objęło wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2015 roku. Warunkiem otrzymania pomocy jest zamieszkiwanie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego przez rok przed złożeniem wniosku. Rodzice otrzymują świadczenie w wysokości 500 zł, a w przypadku ciąż mnogich oraz trzeciego i kolejnego dziecka w rodzinie 1000 zł.


Do ostrowskiego Urzędu Miejskiego przekazano już 257 wniosków. Pozytywne decyzje wydano w 222 przypadkach - "becikowe" otrzymało 224 dzieci. Do tej pory wydano 4 decyzje odmowne.


Decyzje o przyznaniu świadczenia:
203 decyzje po 500 zł.
17 - po 1000 zł (trzecie i kolejne dziecko w rodzinie)
2 â€- po 2000 zł (bliźnięta)


Budżet "becikowego" to 350 000 złotych. Do tej pory wydatkowano 122 500 złotych.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę