OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Sportowy sukces Ostrowa

Dawid Bilski | 23.06.2015
Sportowy sukces Ostrowa
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Znakomite, drugie miejsce zajął Ostrów Wielkopolski w VII Europejskim Tygodniu Sportu Dla Wszystkich, który odbywał się od 26 maja do 1 czerwca. Krajowa Federacja Sportu ogłosiła wyniki XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin. To najlepszy wynik naszego miasta w historii tej imprezy.


Ostrów Wielkopolski w grupie miast od 40 do 100 tysięcy sklasyfikowany został na drugim miejscu. Nasze miasto wyprzedziły tylko Puławy. Najniższe miejsce na podium zajęły Suwałki. Puławy zgromadziły 59 punktów, Ostrów Wielkopolski 56, a Suwałki 49. Organizator VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich brał udział pod uwagę kilka kryteriów, które decydowały o końcowym wyniku. Liczył się stosunek łącznej liczby osób startujących w imprezach turniejowych do ogólnej liczby mieszkańców (w %), iloczyn liczby zorganizowanych imprez turniejowych i liczby dni, w których te imprezy zostały przeprowadzone oraz łączna liczba startujących w testach Coopera przeprowadzonych w ramach Turnieju.


Głównym celem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby obywateli naszego kraju, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.


- Ostrów Wielkopolski intensywnie włączył się w tę ideę poprzez organizację przez szkoły, przedszkola, kluby sportowe i inne instytucje szeregu imprez sportowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także II Ostrowski Test Coopera, organizowany przez Gimnazjum nr 1 przy współpracy z Klubem Sportowym ICE MAT Team. Oczywiście cieszymy się ze zdobycia drugiego miejsca, jednak jeszcze bardziej z ogromnej liczy osób, które uczestniczyły w organizowanych w mieście sportowych wydarzeniach. To pokazuje, że ostrowianie chcą aktywnie spędzać czas - mówi Ewa Matecka, zastępca prezydenta miasta.


Nagrodami w VII Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich jest sprzęt sportowy. Zwycięzca otrzyma sprzęt o wartości 7 tysięcy złotych. Do Ostrowa Wielkopolskiego, laureata drugiego miejsca trafi sprzęt o wartości 6 tysięcy złotych.


Koordynatorem ostrowskich imprez w ramach VII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich był Referat Sportu Urzędu Miejskiego.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę