OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Festiwal Reggae na Piaskach już w weekend

Dawid Bilski | 13.07.2015
 Festiwal Reggae na Piaskach już w weekend

Unikalna, rodzinna atmosfera, przepiękna lokalizacja nad zalewem, starannie wyselekcjonowane polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki reggae za rozsądną cenę. To wszystko i znacznie więcej - złoży się na tegoroczny Festiwal Reggae na Piaskach, który już po raz 15. odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim, tym razem 18 lipca. Dzień później, 19 lipca 2015 r., debiutanci zagrają w 9. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.Artyści 15. edycji festiwalu Reggae na Piaskach 2015 i 9. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.


PURA VIDA DUB - duchowa uczta

To będzie prawdziwa duchowa uczta - dubowa podróż do korzeni muzyki reggae z udziałem Pura Vida Dub zadowoli nawet najwybredniejszych koneserów roots reggae. Pura Vida Dub to ośmioosobowa mutacja Pura Vida – znakomitej belgijskiej formacji zakochanej w brzmieniach starego reggae, dubu i soulu. Klasycznie zagrana muzyka Pura Vida Dub, wzmocniona potężną sekcja dętą, jest pełna uduchowienej, analogowej przestrzeni dźwiękowej. W prostej linii nawiązuje do największych osiągnięć “złotej epoki korzeni” w latach 70-tych na Jamajce.


TRAIN TO ROOTS -€“ włoska petarda na Piaskach

Oryginalni sardyńscy rootsrockersi, czyli Train To Roots, już od ponad dekady zabierają słuchaczy

w podróż – nie tylko do korzeni. Uznawany za jeden z najważniejszych zespołów włoskiej sceny reggae, TTR przepływa wśród rub-a-dubowych wysepek, przeprawia się przez dancehallowe tracki, przedziera przez funkowe gąszcze i zdobywa hip- hopowe stacje, nie tracąc przy tym sobie właściwego, rootsowego stukotu kół.


DAMIAN SYJONFAM & D’ROOTS BROTHERS -€“ nowa gwiazda polskiego reggae

Można śmiało powiedzieć, że rok 2014 w polskim reggae należał do niego. Oryginalne i niebanalne przesłanie jego muzyki zaskarbiło mu sobie serca i umysły nawet tych, którzy nie słuchają co dzień dźwięków reggae. Ten artysta wyjątkowo pasuje klimatem swojej muzyki do atmosfery RNP 2015 i zapowiada koncert pełen pięknych dźwięków i mądrych słów.


JAFIA -€“ jeszcze bliżej korzeni

Charyzmatyczny wokal, pulsująca rytmem jamajskich korzeni, oryginalna muzyka i oryginalny, wielokulturowy, świadomy przekaz. To od ponad dwóch dekad znaki rozpoznawcze jednego z najbardziej lubianych i poważanych polskich zespołów muzyki reggae. Ich nowa tegoroczna płyta została rewelacyjnie przyjęta, więc można powiedzieć że po 8 latach JAFIA powraca na RNP 2015 w znakomitej formie.


19 lipca 2015

9. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Baobab, Reggaegang System, Roots Fyah, Sielska - zespoły konkursowe

Cztery Metry od Chodnika - laureat Konkurs z 2014 r.


Przedsprzedaż karnetów: www.kultura.pax.pl

Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę