OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

II Ostrowskie Dyktando Ortograficzne 2015

Dawid Bilski | 03.06.2015
II Ostrowskie Dyktando Ortograficzne 2015

Ostrowskie Towarzystwo Naukowe, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, we współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury i dzięki wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa, zapraszają na „II Ostrowskie Dyktando Ortograficzne” 2015, które odbędzie się 14 czerwca 2015 roku o godzinie 17. 00 w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.


Patronat nad dyktandem objęła Rada Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk, konkursowy tekst ułoży przewodniczący Rady prof. dr hab. Andrzej Markowski, autor dyktand dla znanego ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego organizowanego w Katowicach.


W dyktandzie mogą uczestniczyć osoby mające ukończone 16 lat i zamieszkałe na terenie Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Z udziału wyłączeni są nauczyciele języka polskiego lub wykładowcy o wykształceniu polonistycznym oraz laureaci poprzedniej edycji dyktanda.

Zwycięzca otrzyma tytuł Ostrowskiego Mistrza Ortografii 2015 i nagrodę o wartości 2000 zł. Nagrody przewidziane są także dla osób, które zajmą miejsca drugie i trzecie.


Wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek 15 czerwca o godzinie 16. 00 w Forum Synagoga.

Zgłoszenia do dyktanda można dokonać drogą elektroniczną (poprzez stronę www.otnostrow.org.pl) oraz poprzez telefoniczny lub osobisty kontakt z sekretariatem Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim.


Organizatorzy gorąco zachęcają do udziału. Dyktando to nie tylko konkurs i walka o nagrody, ale także okazja do sprawdzenia własnych umiejętności, a także świetna zabawa.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę