OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Pierwsze Becikowe wypłacone

Dawid Bilski | 21.05.2015
Pierwsze Becikowe wypłacone
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Blisko pięćdziesięciu rodziców odebrało z rąk prezydent Beaty Klimek decyzje o przyznaniu miejskiego becikowego. Uroczystość odbyła się w środę, 20 maja, w ostrowskim Ratuszu. Rodzice otrzymali też drobne upominki na dobry start dla swoich maluszków.


To historyczny moment, bo pierwsza grupa ostrowskich rodziców odebrała becikowe. Na spotkaniu, mimo deszczowej pogody, pojawiły się licznie również maluszki.


- Dla mnie jako prezydenta miasta jest to chwila szczególna - mówiła prezydent Beata Klimek. - Tym gestem chcę pokazać, jak ważne dla mnie są ostrowskie rodziny. Przekazujemy Państwo becikowe w wysokości 500 zł, bo tyle mogliśmy przeznaczyć na ten cale, ale wiem, że młodej rodzinie przydadzą się każde pieniądze. Wierzę, że będzie ono dla Was wsparciem. A jak już maluchy podrosną i będą chciały pójść do przedszkola, to mam dla Państwa kolejną dobrą wiadomość - w Ostrowie Wielkopolskim od września tego roku za pobyt dziecka w przedszkolach nie trzeba będzie płacić. To kolejny znak, że myślimy o ostrowskich rodzinach. Gratuluję Państwu powiększenia rodziny, niech nasze małe ostrowianki i mali ostrowianie rosną w zdrowiu. Cieszę się, że możemy wspólnie świętować ich pojawianie się na świecie.


O oprawę artystyczną tego wyjątkowego spotkania zadbała Ola Kiełb, która zestawem kołysanek zaśpiewanych przy dźwiękach gitary zaczarowała maluchy.


Dotychczas do Urzędu Miejskiego wpłynęło 117 wniosków o przyznanie jednorazowego świadczenia pieniężnego z tytułu urodzenia dziecka. Rodzicom wypłacono dotychczas 28 tysięcy złotych, z czego w dwóch przypadkach po 1000 zł- na trzecie dziecko w rodzinie, a w jednym przypadku 2000 zł na bliźnięta.

Kolejna grupa rodziców odbierze becikowe już w czerwcu.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę