OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Nocne jazdy samochodem po parku
fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp.

Nocne jazdy samochodem po parku

Dawid Bilski | 28.04.2015
 Wprowadzanie pojazdu w poślizg, staranowanie ławki i przejazd przez park, to efekt nocnej jazdy nietrzeźwego 17-latka. Chłopak przyczynił się też poniekąd do problemów swojego kolegi, właściciela samochodu, w którego dokumentach policjanci znaleźli narkotyki. Sobotnią noc młodzi mężczyźni spędzili w policyjnym areszcie.


Alkohol, kompletny brak wyobraźni i chęć zaimponowania kolegom doprowadziły ostatecznie kilku młodych ludzi za kraty policyjnego aresztu. Wszystko działo się w sobotnią noc, 25 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim.


Chwilę po pierwszej w nocy, policjanci patrolujący ulice miasta, zauważyli wjeżdżającego z dużą prędkością na rondo osobowego citroena. Kierowca zachowywał się tak, jakby uczestniczył w rajdzie. Wprowadzał samochód w poślizg, ale w pewnym momencie stracił nad nim panowanie. Rozpędzony citroen wjechał do pobliskiego parku, gdzie staranował ławkę. Kierowca widząc już zbliżające się światła błyskowe policyjnego radiowozu, próbował odjechać i kontynuował jazdę alejkami parku.

Po kilkudziesięciu metrach citroen xsara został zatrzymany. Kierowcą samochodu okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Badanie alkotestem wykazało, że chłopak miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Wraz z nim w samochodzie było jeszcze trzech i co ciekawe, trzeźwych kolegów. Policjanci ustalili, że właścicielem citroena jest 20-latek, który w tym czasie przebywał u znajomej w Ostrowie Wlkp. I tu spotkała go kolejna nieprzyjemna „niespodzianka". Okazując policjantom dokumenty od pojazdu, z jego portfela wypadł woreczek, w którym znajdowała się marihuana.


Dalszą część nocy cała piątka młodych mężczyzn spędziła w policyjnym areszcie. Nazajutrz 17-latek usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, a jego 20-letni kolega posiadania narkotyków.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę