OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Święto podróżowania na MajOstaszkach

Dawid Bilski | 24.04.2015
Święto podróżowania na MajOstaszkach
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

9 maja podczas MajOSTaszków odbędzie się jedyne w swoim rodzaju smakowite święto podróżowania po tytułem "Świat nam smakuje". Do imprezy zaproszenie przyjęło kilku znamienitych podróżników m.in. Arkady Fiedler, Tomasz Grzywaczewski czy Michał Jarnecki.


Z pokazem filmowym wystąpi Piotr Makos, który od wielu lat jest współtwórcą filmów podróżniczych Wojciecha Cejrowskiego. Będzie możliwość prywatnych rozmów z prelegentami oraz wzięcie udziału w panelu dyskusyjnym na temat sensu poznawania świata.


Drugi nurt spotkania będą stanowiły warsztaty, na których m.in. będzie można zapoznać się z technikami przygotowania do prawdziwej wyprawy, wyprodukować mydło, a także nauczyć się podstawowych liter w dziwnych językach z całego świata. I wreszcie część kulinarna, czyli pokaz kuchni afrykańskiej z udziałem studentów z Czarnego Lądu, połączona z degustacją egzotycznych przysmaków z całego świata.Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie "Nowy Ostrów".


Zapraszamy w sobotę 9 maja w godzinach od 13.00 do 18.30 do Parku Miejskiego - namioty ustawione będę w parku od strony Kina Komeda.PROGRAM PROJEKTU "ŚWIAT NAM SMAKUJE":


Prelekcje:


13.00 Arkady Fiedler "Po drodze Afryka - jak Mały Fiat podbił Afrykę"


14.00 Agnieszka Siejka "Spitsbergen - w krainie wiatru i lodu"


14.45 Tomasz Grzywaczewski "Przez dziki Wschód, czyli długi marsz do wolności"


15.30 Piotr Makos "Polskie Andy"


16.15 Róża i Marysia "Zamieszkać w egzotycznym kraju, czyli Afryka i Azja oczami młodych ostrowianek"


17.00 Michał Jarnecki " W cieniu bojów o Pacyfik - Mariany i Mikronezja"


17.45 Panel dyskusyjny "Podróże, a po co mi to?" - moderator Julita BorekWarsztaty (godz. 13.00-18.00)Posłuchaj o świecie i sprawdź czy jesteś gotowy na podróżnicze wyzwanie. Poznaj ciekawostki z różnych części globu ! W czasie warsztatów będzie między innymi o tym, jak przygotować się do podróży, jak się robi mydło i powidło, co zrobić, by aparat fotograficzny stał się prawdziwym przyjacielem na wycieczce krajoznawczej, nauczymy się stawiać pierwsze kroki w języku arabskim i japońskim, a także popróbujemy kuchni afrykańskiej, oczywiście w asyście gości z Czarnego Lądu.Degustacja potraw (godz. 16.00-18.30)Przyjdź do nas i poczuj smak Kamerunu, Włoch, Sri Lanki, Kaukazu i wielu zakątków świata. Oczywiście nie zapominamy, że polskie smakołyki to prawdziwe "niebo w gębie".Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Kultura i rozrywkaImprezy
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę