OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Centra wygrywa derby Ostrowa! Odłożona radość Ostrovii

Hubert Błaszczyk | 21.05.2012

Wydarzeniem sportowego weekendu w Ostrowie Wielkopolskim były derby miasta, w których zmierzyły się ekipy Centry i Ostrovii 1909. Na trybunach stadionu przy ulicy Kusocińskiego zasiadło wielu kibiców. Nie mogli oni być rozczarowani poziomem spotkania, bo ten był bardzo dobry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Centry 2:1, dlatego też Ostrovia nie mogła jeszcze świętować awansu do trzeciej ligi.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla zawodników Ostrovii 1909 Ostrów. W 12 minucie meczu Damian Wnuk został sfaulowany w polu karnym przez Tomasza Adamiaka. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Wojciechowski. Na odpowiedź Centry trzeba było czekać niespełna 20 minut. Po udanym wrzucie z autu Ryszarda Tomczaka udaną główką popisał się Marcin Lis, kierując piłkę do siatki rywala.

Po przerwie bardziej zdeterminowani do zainsakowania trzech punktów byli gospodarze niedzielnych derbów. W 53 minucie na prowadzenie Centrę wyprowadził Tomasz Adamczyk. Po stracie bramki Ostrovia szybko otrząsnęła się i rzuciła się do ataków. W 60 minucie bramkową okazję miał Damian Wnuk, a w doliczonym czasie gry radość kibicom mógł dać Krzysztof Gościniak. Obaj zawodnicy minimalnie chybili.

- Nie mieliśmy prawa tego spotkania przegrać. Nie potrafiliśmy jednak wykorzystać swoich okazji - podsumował Andrzej Dziuba, opiekun Ostrovii 1909.

Ostrovii przyjdzie więc poczekać na upragniony awans przynjamniej do środy, kiedy to na Stadionie Miejskim podejmą Victorię Ostrzeszów.

Centra - Ostrovia 1909 2:1 (1:1)
Bramki:
0:1 Marcin Wojciechowski (12')
1:1 Marcin Lis (32')
2:1 Tomasz Adamczyk (53')

Centra: Filipiak - Adamiak, Piróg, Lewandowski (46' Marchewka), Kościuk, Michalski (80' Matuszak), Ulichnowski (62' Dolny), Sobczak, Lis (86' Korecki), Tomczak, Adamczyk.
Ostrovia: Mierzwicki - Kasprzyk, Reyer (21' Szymanowski), Majusiak, Szymczak, Wojciechowski, Świtała (80' Gościniak), Czupryn (63' Szczepański), Molka, Wnuk, Kempiński.

Kategoria: W obiektywieFoto

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)