OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Złoci kickboxerzy z Odolanowa

Dawid Bilski | 13.04.2015
Złoci kickboxerzy z Odolanowa

Niesamowity wynik osiągnęli zawodnicy reprezentujący Center-Team Odolanów, podczas mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule full-contact, które odbyły się w Luboniu k/Poznania, organizowanych przez KS Sporty Walki Poznań.


Dawid Barczak wywalczył tytuł mistrza Polski, w kategorii junior młodszy (15-16lat), wadze -60kg. W pojedynku półfinałowym stoczył bardzo trudny i pełen dramatycznych zwrotów pojedynek z Piotrem Tkaczykiem (Mławskie Centrum Sportów Walki – Mława). Dawid całkowicie stracił głowę i walka miała bardzo chaotyczny przebieg, po pierwszej rundzie przegrywał 1:2!, tylko charakter i wola zwycięstwa doprowadziła Go do wygranej stosunkiem 2:1! (o tym pojedynku musimy szybko zapomnieć, który wyglądał bardzo brzydko i niestety bardziej przypominał bójkę – nie walkę). Pojedynek finałowy na szczęście pokazał na co Dawida stać! Stoczył bardzo wyrównaną walkę z doświadczonym Krzysztofem Małeckim (Legion Głogów) – którym przegrał niedawno w półfinałowym pojedynku w formule low-kick. Teraz Dawid wziął rewanż i pokonał Krzysztofa, walcząc wiele spokojniej zadając precyzyjniej ciosy proste, trafiając na głowę rywala i zasłużenie zdobył upragniony tytuł mistrza Polski!


Na wyżyny swoich umiejętności wspiął się również Michał Grzesiak, startujący w gronie seniorów w wadze -91kg. Michał zdobył tytuł pokonując w ćwierćfinale jednego z faworytów tej wagi Patryka Proszka (Gwardia Zielona Góra), na którym wziął rewanż za przegrany pojedynek podczas mistrzostw Polski w formule kick-light. Tym razem Michał wygrał jednogłośną decyzją sędziów 3:0. W półfinale walczył z zawodnikiem gospodarzy mistrzostw Arturem Kubiakiem, ten pojedynek Michał kontrolował przez całe trzy rundy wygrywając bardzo pewnie. W finale spotkał się z Oskarem Skupieniem (KS Ziętek Team Brzeziny), pierwsza runda wyglądała bardzo wyrównanie, jednak w drugiej po silnym kopnięciu middle kick w okolice wątroby Oskar był liczony i trener podjął decyzję o poddaniu walki. Tym samym Michał zdobył pierwszy tytuł mistrza Polski w strukturach Polskiego Związku Kickboxingu - seniorów!Kategoria: Sport
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę