OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Stal o krok od półfinałów play off

Dawid Bilski | 12.04.2015

Niespodzianek ni e było i koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w pierwszych dwóch pojedynkach ćwierćfinału play off I ligi ograli na własnym parkiecie Zagłębie Sosnowiec.

Sobotni mecz ciekawy był do przerwy, kiedy rywale byli w kontakcie z „żółto-niebieskimi”. Przełomowa dla losów pojedynku była trzecia kwarta wygrana różnicą 13 punktów, a ostatecznie cały mecz to rezultat 92:65.

W niedzielne popołudnie ostrowski zespół wygrał ponownie zasłużenie, ale mało brakowało aby doprowadził do nerwowej końcówki. Na początku czwartej kwarty dystans dzielący obie ekipy liczył już 20 „oczek”. Trener Mikołaj Czaja przygotowywał się już do wprowadzenia zmienników, ale ci musieli się obejść smakiem. Napędzana przez Grzegorza Mordzaka drużyna Zagłębia zmniejszyła stratę do 6 punktów. Stal ostatecznie zwyciężyła 84:77.

W obu pojedynkach imponował szczególnie Adrian Suliński, który po nienajlepszej drugiej rundzie powraca do dobrej dyspozycji rzutowej, szczególnie z dystansu.

W rywalizacji do trzech zwycięstw BM Slam Stal prowadzi 2:0. Trzeci mecz zaplanowano w sobotę w Sosnowcu.

BM Slam Stal Ostrów - Zagłębie Sosnowiec 92:65 (19:16, 22:17, 33:20, 18:12)
Stal:
Żurawski 20, Suliński 19, Andrzejewski 11, Ochońko 11, Mroczek – Truskowski 10, Milczyński 6, Pisarczyk 5, Sirijatowicz 4, Zębski 2, Spała 2, Olejnik 2, Adamczewski 0.

BM Slam Stal Ostrów - Zagłębie Sosnowiec 84:77 (19:9, 25:24, 23:19, 17:25)
Stal:
Pisarczyk 19, Suliński 19, Andrzejewski 15, Mroczek-Truskowski 12, Ochońko 11, Żurawski 6, Zębski 2, Adamczewski 0, Sirijatowicz 0.

Kategoria: SportKoszykówka

Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)