OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Bezpieczny weekend na drogach

Dawid Bilski | 07.04.2015
Bezpieczny weekend na drogach
fot. Wojciech Tarchalski

 Miniony świąteczny weekend pokazuje, że na drogach powiatu ostrowskiego może być bezpiecznie, na co w dużej mierze mają wpływ sami uczestnicy ruchu drogowego. Świąteczny weekend okazał się wyjątkowo spokojny. Policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, doszło do 15 kolizji drogowych.


Jak zawsze świąteczne dni mimo niekorzystnych warunków pogodowych zwłaszcza na drodze, sprzyjały wyjazdom do rodziny i na wypoczynek. Nad bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego przez cały ten czas, czuwali ostrowscy policjanci, kontrolując m.in. trzeźwość kierowców i reagując na każde popełnione wykroczenie


Policjanci ostrowskiej komendy już od piątku, 2 kwietnia, prowadzili na drogach wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali prędkość pojazdów. Ogólnie można powiedzieć, że kierowcy zastosowali się do policyjnych apeli, albowiem w czasie całego świątecznego weekendu, zatrzymanych zostało czterech nietrzeźwych kierujących.


W trakcie trwania całej akcji policjanci skontrolowali 358 kierujących, zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 17 dowodów rejestracyjnych. Na drogach powiatu ostrowskiego doszło w sumie do 15 kolizji drogowych Na 178 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli mandaty karne.

Pamiętajmy, że na drogach może być bezpiecznie, na co w dużej mierze mamy wpływ my sami, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Brak rozwagi, rozsądku, kierowanie po spożyciu alkoholu stwarzają realne zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia pozostałych uczestników ruchu drogowego i każdy z nas może być narażony na takie niebezpieczeństwo.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, którzy z odpowiedzialnością zachowywali się na drogach naszego powiatu i stosowali się do przepisów ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę