OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Dwie nowoczesne karetki dla szpitala

Dawid Bilski | 07.04.2015
Dwie nowoczesne karetki dla szpitala
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

We wtorek, kiedy przypadał Światowy Dniu Zdrowia przekazano symbolicznie do użytkowania dwie nowoczesne karetki dla oddziału ratunkowego ostrowskiego szpitala. Sprzęt zakupiony został ze środków powiatu oraz pieniędzy przekazanych przez firmy.


Koszt zakupu karetek wyniósł ok. 750 tys. zł. Środki na zrealizowanie tego zadania pochodziły z różnych źródeł. Z budżetu Powiatu Ostrowskiego przeznaczono ok. 360 tys., firma Gaz-System SA dofinansowała zadanie czekiem na 250 tys. zł. Fundacja ZAP Zdrowie i Praca przeznaczyła ok. 60 tys. zł. Podobne środki wyasygnował PZU SA.


Przyczynkiem do zakupu sprzętu był tragedia w Jankowie Przygodzkim.

- Kiedy wszyscy zaangażowaliśmy się w likwidację skutków tego pożaru zrodził się pomysł, żeby nasz zespół ratunkowy wesprzeć nowym sprzętem. Wtedy podjąłem rozmowę z prezesem Gaz System o wsparciu. Odpowiedź była jednoznaczna, szybka i pozytywna. Zaczęliśmy szukać kolejnych źródeł sfinansowania. Efektem tego jest przekazanie dziś sprzętu z najwyższej półki - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


zdjecie Jedna z nowych karetek trafi do podstacji ostrowskiego pogotowia w zlokalizowanej w Przygodzicach. To właśnie ratownicy z tej placówki jako pierwsi dotarli ratować potrzebujących Jankowie.

- Cieszy nas to, że tę starą kartkę udało się zastąpić nowoczesnym sprzętem. Druga karetka jest dedykowana naszym najmłodszym pacjentom, wcześniakom, które czasem ważą zaledwie kilkaset gram oraz noworodkom z niewydolnością krążeniowo-oddechową. Jest to sprzęt niezbędny, bo od 2012 roku nasz szpital posiada najwyższy stopień specjalizacji neonatologicznej – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.


Obecni na uroczystości darczyńcy podkreślali, że ich życzeniem jest, by sprzęt był jak najmniej używany.

- Gratuluję tym, którzy mieli pomysł i inicjatywę, myśmy tylko dołożyli trochę pieniędzy. Życie jest na tyle skomplikowane, że musimy być jednak przygotowani na różne scenariusze – mówił Jan Chadam. – Wypełniamy swoją misję i będziemy oceniani na tyle, na ile pomożemy innym dlatego cieszymy się z tych nowoczesnych karetek – powiedział Józef Gregorczyk z Fundacji ZAP Zdrowie i Praca.


W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Andrzej Leraczyk Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego, Marek Ewiak Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego. Tomasz Ziąbka przewodniczący Komisji Zdrowia oraz szefowie klubów radnych: Józef Wajs i Piotr Walkowski.


Fundatorzy otrzymali z rąk D. Bierły dyplomy z podziękowaniami za wsparcie tego zakupu inwestycyjnego w szpitalu.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę