OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Nowe boisko na 90-lecie szkoły

Dawid Bilski | 17.03.2015
Nowe boisko na 90-lecie szkoły
fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie

Ponad pół miliona złotych kosztować będzie nowe boisko sportowe przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie. Obiekt na który szkoła czekała od wielu lat, będzie także swoistym prezentem na obchodzony w tym roku jubileusz 90-lecia placówki.


Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła, do której uczęszcza ogółem ponad 600 uczniów. Do realizacji zajęć z wychowania fizycznego szkoła miała do tej pory jedynie salę gimnastyczną. Nowe boisko powstanie w miejscu, które pełni obecnie funkcję parkingu i będzie elementem zagospodarowania przestrzeni wokół budynku.


- To obiekt wyczekiwany od dawna. Z pewnością pozwoli poszerzyć sprawność fizyczną i zwiększyć aktywność młodzieży także w nowych dyscyplinach, które mogą być rozgrywane na zewnątrz. Dodatkowym atutem tej realizowanej u nas inwestycji będzie plac rekreacyjny z małą architekturą, wybudowany przy boisku. To miejsce, którego w naszej szkole brakowało. W przerwach uczniowie będą mieli warunki do wypoczynku – powiedziała Beata Matuszczak dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.


Nowe boisko wybudowane zostanie z nawierzchni syntetycznej, poliuretanowej i zajmie powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych. Znajdą się na nim dwa boiska do koszykówki, jedno do siatkówki skocznia w dal wraz z rozbiegiem z syntetycznej nawierzchni. Obiekt wyposażony zostanie w oświetlenie co pozwoli na korzystanie z niego także po zapadnięciu zmroku.


- W ostatnich latach dokończyliśmy remonty sal gimnastycznych w naszych szkołach i nadszedł czas na zagospodarowanie obiektów plenerowych. Ekonomik jest pierwszą szkołą, w której takie boisko powstaje, ale nasze plany inwestycyjne są większe. Chcielibyśmy zmodernizować obiekt przy Zespole Szkół Ogólnokształcących z ukierunkowaniem na powstanie obiektu lekkoatletycznego, który służyłby kilku szkołom. Na swoje nowoczesne boisko czeka także Zespół Szkół Technicznych i kolejne placówki. Tempo i kolejność realizacji zależy jednak od pozyskania zewnętrznych źródeł finasowania – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.


Zakończenie prac budowlanych planuje się na okres wakacyjny, tak by od początku roku szkolnego mogła z niego swobodnie korzystać młodzież w ramach zajęć.

Źródło: Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę