OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kilka zmian na Piaskach przed nowym sezonem

Dawid Bilski | 13.03.2015
Kilka zmian na Piaskach przed nowym sezonem
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

Pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni intensywnie przygotowują się do sezonu letniego. W lutym, na blisko stumetrowym odcinku powstała nowa plaża, a teraz, niedaleko niej, zamontowano nowe urządzenia placu zabaw dla dzieci. Prace porządkowe trwają też w Parku Olbrzymich Owadów, a spółce udało się pozyskać środki na kolejne okazy.


Na około stumetrowym odcinku został w ubiegłym miesiącu wysypany nowy piasek. By przebywające na nowej plaży dzieci miały dodatkowe miejsce do zabaw obok plaży usytuowany został nowy plac zabaw. Są zjeżdżalnie, jest karuzela, bujaki, a także solidne huśtawki. Wszystkie urządzenia są bezpieczne i kolorowe. Wokół urządzeń rozsypany zostanie piasek oraz zasiana trawa.By nowy plac nie tylko bawił, ale także edukował, wokół niego ustawione zostaną kolejne tablice edukacyjne.


Koszt, jaki poniosła spółka na zakup i zamontowanie urządzeń, to 26 tysięcy złotych.

Na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka trwają już także prace porządkowe. Nie inaczej jest na terenie Parku Olbrzymich Owadów, gdzie po zimie Park przygotowywany jest na ustawienie owadów - mutantów, które w sezonie są nie lada gratką dla zwiedzających - również dla zorganizowanych grup ze szkół z terenu Ostrowa i okolic. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Park zyska nowych mieszkańców. Spółce udało się bowiem pozyskać środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z programu "Edukacja". W najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja jakie owady zostaną z tych środków zakupione.


- Miejski Zakład Zieleni przygotowuje ośrodek do sezonu. Trwają prace porządkowe, wysypany został piasek pod nową plażę, teraz zamontowaliśmy urządzenia na placu zabaw. Spółce udało się pozyskać środki z WFOŚ, stąd na terenie ośrodka możemy spodziewać się dodatkowych atrakcji, między innymi kolejnych eksponatów w Parku Olbrzymich Owadów. Część ośrodka przy Centrum edukacji Ekologicznej staje się coraz atrakcyjniejsza - przekonuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę