OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Gnieźnianin nowym zawodnikiem Wirażu Ostrów

Dawid Bilski | 08.03.2015
Gnieźnianin nowym zawodnikiem Wirażu Ostrów
fot. Dawid Bilski

12 kwietnia planowany jest początek rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Speedrowerze w sezonie 2015. Zmiany kadrowe nastąpiły w szeregach obrońcy złotego medalu - drużynie Wirażu Ostrów.


Nową postacią jest 20-letni Arkadiusz Szymański. Wychowanek Orła Gniezno w tym klubie spędził większość swojej dotychczasowej kariery. W ostatnich dwóch sezonach startował również na Wyspach Brytyjskich w klubie z Poole. Gnieźnianin ma na swoim koncie sukcesy indywiudualne. Te największe na arenie międzynarodowej to: Indywidualny Vice Mistrz Świata Juniorów (Australia 2013), czwarte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Seniorów (Australia 2013), Parowy Mistrz Świata Juniorów (Australia 2013), Drużynowy Mistrz Świata Juniorów (Australia 2013), Drużynowy Mistrz Europy Juniorów (2012). Arkadiusz Szymański z powodzeniem rywalizuje również na krajowym podwórku i powinien być solidnym wzmocnieniem Wirażu.


Tymczasem ostrowski klub opuszcza Piotr Kupczyk, który zdecydował się na reprezentowanie Szaweru Leszno.


Aktualnie na domowym torze Wirażu trwają prace budowlane - rozebrane zostaną istniejące elementy toru - utwardzenia z kostki betonowej, płyty betonowe, krawężniki i obrzeża betonowe, ogrodzenie wewnętrzne wraz z fundamentami. Usunięta zostanie warstwa z kruszywa, darń i humus. Teren zostanie wyrównany i obsiany trawą. trawnik powstanie także w wewnętrznej części toru.
Tor powstanie na podbudowie z kruszyw wraz z warstwą podsypki piaskowej, natomiast nawierzchnia toru z miału granitowego oraz bentonitu. Krawężniki prefabrykowane zamontowane będą po zewnętrznym i wewnętrznym torze. Pas bezpieczeństwa toru powstanie z miału granitowego, a pole startowe z betonowych płytek. Wokół toru ustawione zostanie ogrodzenie na słupkach z siatki plecionej z drutu ocynkowanego o wysokości minimum 115 cm. Pozostałe prace wykonane przy ostrowskim torze speedrowerowym, to antykorozyjne zabezpieczenie i pomalowanie stalowych konstrukcji wiat, a także wykonanie drenażu terenu. Zmodernizowana zostanie także instalacja elektryczna i hydrantowa. Prace powinny zakończyć się do połowy kwietnia.

Kategoria: SportSpeedrower
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę