OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Jedna ofiara pożaru przy ul. Prof. Kaliny
fot. JRG Ostrów Wielkopolski

Jedna ofiara pożaru przy ul. Prof. Kaliny

redakcja | 20.05.2012

W dniu 9 maja 2012 roku kilkanaście minut po godzinie 19-ej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Profesora Kaliny najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ogniem doszło do powstania pożaru w opuszczonym budynku jednorodzinnym.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego wody w natarciu na palące się pomieszczenie. Ze względu na duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych.. W czasie prowadzonych działań gaśniczych strażacy wyprowadzili na zewnątrz budynku 58-letniego mężczyznę, który znajdowała się w sąsiednim pomieszczeniu nie objętym pożarem. Jak się później okazało był to właściciel posesji. Ewakuowana osoba nie wymagała udzielenia pomocy medycznej, jednak zadysponowany na miejsce pożaru Zespół Ratownictwa Medycznego profilaktycznie zabrał mężczyznę do Szpitala celem obserwacji.
Po zlokalizowaniu pożaru strażacy stwierdzili, że w pomieszczeniu objętym pożarem znajdują się zwłoki mężczyzny, którego danych personalnyuch na miejscu zdarzenia nie udało się ustalić. Po całkowitym ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczenia dokonano jeszcze dokładnego przeszukania pogorzeliska. Innych poszkodowanych tego tragicznego zdarzenia nie znaleziono.


W trwającej prawie 3 godziny akcji udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego. Na miejsce zdarzenia przybyły ponadto inne służby: Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator, Straz Miejska, Zakład Pogrzebowy.

Źródło: Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, bryg. Krzysztof Biernacki
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę