OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowie

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ostrowie

Dawid Bilski | 27.02.2015
W niedzielę, 1 marca w Ostrowie Wielkopolskim obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się w Parku 3 maja oraz w ścisłym centrum miasta.

W samo południe w Parku 3 maja rozpocznie się bieg na dystansie 1963 metrów - "Tropem Wilczym". W przygotowanych namiotach zaprezentowana zostanie wystawa umundurowania i uzbrojenia żołnierzy.


Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań i FC Ostrów. Limit uczestników wynosi 150 osób. Zapisy prowadzone drogą mailową: tropemwilczym.ostrow@gmail.com


Podobne imprezy w dniu 1 marca będą odbywały się w ponad siedemdziesięciu miejscowościach na terenie kraju. W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.


O godzinie 16.15 w ostrowskiej Konkatedrze zaplanowano uroczystą mszę świętą. Kolejne punkty obchodów to między innymi krótka historia Żołnierzy Niezłomnych, która zostanie przedstawiona na rynku oraz prelekcja historyczna "Życie codzienne więźniów politycznych w Polsce w latach 1945-50" w nKlubie.

Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę