OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Oszukiwali na wadze w supermarkecie

Dawid Bilski | 16.02.2015
Oszukiwali na wadze w supermarkecie
fot. Wojciech Tarchalski

Do trzech interwencji policji doszło kolejno w ubiegły piątek, w jednym z ostrowskich supermarketów. Trzy osoby, które przedstawiły w kasie towar z naklejoną ceną odpowiadającą innej wadze towaru, niż w rzeczywistości on ważył będą musiały odpowiedzieć przed sądem za oszustwo.


Trzykrotnie w ubiegły piątek dyżurny przyjmował zgłoszenie o tym, że osoby dokonywały zakupu artykułów spożywczych przedstawiając na towarach naklejki z urządzenia ważącego, na których widniała inna waga, niż w rzeczywistości ważyła zawartość foliowej torebki.


Zakupów takich dokonały kolejno dwie kobiety w wieku 52 i 49 lat, a w ostatnim przypadku 15-latek. Wszystkie osoby ujęte zostały przez personel sklepu i przekazane Policji. Następnie usłyszały zarzut dokonania przestępstwa. Kobiety za swój czyn odpowiadać będą przed Sądem Karnym, natomiast 15-latek stanie przed Sądem Rodzinnym.


Osoby te w różny sposób tłumaczyły swoje postępowanie, jednak należy pamiętać, że pomimo tego, że różnice w kwocie należnej do zapłaty a tej przedstawione w sklepowej kasie to zaledwie kilka złotych czyn taki narusza art. 286 kodeksu karnego, a więc stanowi oszustwo. Maksymalna kara za takie przestępstwo to nawet 8 lat więzienia.Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę