OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Weekend na drogach: Ośmiu kierowców na podwójnym gazie

Dawid Bilski | 09.02.2015
Weekend na drogach: Ośmiu kierowców na podwójnym gazie
fot. Wojciech Tarchalski

 Ośmiu nietrzeźwych kierowców oraz dwóch, którzy już posiadali sądowe zakazy kierowania pojazdami, zatrzymali w miniony weekend ostrowscy policjanci na drogach miasta i powiatu ostrowskiego.


Ostrowscy policjanci podczas minionej weekendowej służby zatrzymali 8 kierujących, którzy pomimo zagrożenia karą i społecznej naganności takiego zachowania, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po uprzednim spożyciu alkoholu. To nie nowość dla policjantów, w praktyce każdego dnia taki kierujący trafia się im podczas służby.


Kierowcy, którzy pozwolili sobie jechać „na podwójnym gazie", niekoniecznie byli po przysłowiowym piwku. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-latek, który w Czekanowie kierował rowerem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Nowych Skalmierzycach, kierujący fiatem bravo 36-latek, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca wyszedł bez szwanku, a w jego organizmie policjanci stwierdzili obecność 1,5 promila alkoholu. Pozostali zatrzymani kierowcy mieli od 1,2 do 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Jak się okazuje, nie wszyscy też przestrzegają postanowień sądu. Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy kierowali samochodem pomimo sądowego zakazu.


Kierowania pod wpływem alkoholu to problem społeczny. To przede wszystkim lekceważenie elementarnych zasad bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zatrzymania nietrzeźwych kierujących wskazują na to, że zjawisko to jest wciąż aktualne. Przyczynia się do tego również społeczna akceptacja najbliższego otoczenia osoby, która siada za kierownicą pod wpływem alkoholu.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę