OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Szachowe zmagania najmłodszych dobiegły końca

Dawid Bilski | 09.02.2015
Szachowe zmagania najmłodszych dobiegły końca

 Zakończył się cykl III Grand Prix Ostrowa Wielkopolskiego w Szachach Szkół Podstawowych i Przedszkoli. We wszystkich turniejach wystartowało 68 zawodników w wieku od 5 do 12 lat.


Współorganizatorami cyklu byli: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 11, Ostrowskie Towarzystwo Szachowe i Centrum Szachowe „Skoczek”, w osobach Prezesa OTSz Szymona Pieczewskiego, a także Henryka Doby, Pawła Dudzińskiego i Damiana Sienkiewicza.


Wręczenie medali i pucharów dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek z poszczególnych grup wiekowych do lat 7, 10 i 13 odbędzie sie 14 lutego, po VIII Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego w SP nr 11. Ostatni turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 1. Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczali: Dyrektor SP nr 1 Grzegorz Graczyk, Prezes OTSz Szymon Pieczewski, Wiceprezes OTSz Justyna Wojtczak, a także sędzia główny zawodów Henryk Doba.


Dzieci grały na nowym sprzęcie szachowym pozyskanym w ramach współpracy z Polskim Związkiem Szachowym i przystąpienia Szkoły Podstawowej nr 1 do ogólnopolskiego programu "Edukacja przez Szachy w Szkole". Do programu spośród ostrowskich szkół przystąpiła również Szkoła Podstawowa nr 11.


III GRAND PRIX OSTROWA WIELKOPOLSKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PRZEDSZKOLI W SZACHACH 2014/2015 - KLASYFIKACJE


Czołówka klasyfikacji „Grand Prix” do lat 6/7 w kategorii dziewcząt i chłopców:
GRUPA DZIEWCZĄT

1. Dudzińska Weronika 285 (punktów w klasyfikacji „Grand Prix” po 4 z 4 turniejów)
2. Dudzińska Wiktoria 177
3. Dura Anna 170


Czołówka klasyfikacji „Grand Prix” do lat 9/10 w kategorii chłopców i dziewcząt:
GRUPA CHŁOPCÓW

1. Janicki Aleksander 285
2. Piec Krzysztof 255
3. Łakomy Bartosz 186


GRUPA DZIEWCZĄT
1. Kowalewska Patrycja 245
2. Pieczewska Jadwiga 197
3. Stefaniak Nikola 137


GRUPA CHŁOPCÓW
1. Socha Artur 215
2. Szczepaniak Igor 185
3. Banasiak Jakub 182

Czołówka klasyfikacji „Grand Prix” do lat 9/10 w kategorii chłopców i dziewcząt:
GRUPA CHŁOPCÓW

1. Janicki Aleksander 285
2. Piec Krzysztof 255
3. Łakomy Bartosz 186
GRUPA DZIEWCZĄT
1. Kowalewska Patrycja 245
2. Pieczewska Jadwiga 197
3. Stefaniak Nikola 137


Czołówka klasyfikacji „Grand Prix” do lat 12/13 w kategorii chłopców i dziewcząt:

GRUPA CHŁOPCÓW
1. Pabiszczak Nikodem 300
2. Szukowski Paweł 215
3. Zaradny Oskar 178
GRUPA DZIEWCZĄT
1. Pieczewska Gabriela 255
2. Jędras Adrianna 255
3. Sienkiewicz Julia 137


Do klasyfikacji końcowej zaliczane były 3 najlepsze wyniki. W przypadku równej ilości punktów, zadecydowało wyższe miejsce w ostatnim turnieju.
 

Kategoria: Sport
Zobacz również




FOTORELACJE



+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę