OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

900 uczniów uczy się pływać

Dawid Bilski | 04.02.2015
900 uczniów uczy się pływać
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

W miniony poniedziałek swoje zmagania z nauką pływania rozpoczęło blisko 900 uczniów klas I - III ostrowskich szkół podstawowych. Na realizację tego przedsięwzięcia Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski na początku roku pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 145 100 zł.


W ramach projektu pn. „Pływać każdy może - II edycja” uczniowie z klas I -€“ III od 2 lutego do 18 grudnia 2015 roku będą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach nauki pływania. Zajęcia równolegle rozpoczęły się na obu funkcjonujących w Ostrowie Wielkopolskim krytych pływalniach: „Wodny Raj” oraz „Delfin”.


W pierwszej kolejności projektem zostali objęci uczniowie klas III szkół podstawowych, którzy do końca roku szkolnego muszą zakończyć udział w projekcie, a tym samym wypracować 20 godzin zajęć nauki pływania. Zajęcia są podzielone na etapy, których rezultatem ma być opanowanie przez dzieci czterech podstawowych technik pływania: foka, nurek, rybka, delfinek.


- Docelowo projektem pragniemy objąć 1463 uczniów, dla których stworzonych zostanie 98 grup uczniowskich. Obecnie zostało uruchomionych 60 grup €- 24 na krytej pływalni „Wodny Raj” i 36 na krytej pływalni „Delfin”. Grupy składają się średnio z piętnastu uczniów, a na jedną godzinę zajęć na basenach wchodzą trzy grupy. Wszystkie zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowo – wieczornych, tak aby w jak największym stopniu umożliwić rodzicom dowiezienie pociech na baseny - informuje Ewa Matecka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.


Zajęcia są prowadzone przez 12 doświadczonych instruktorów nauki pływania, a dodatkowo każde dziecko zostało objęte pakietem ubezpieczenia. Ponadto w wyniku podjętej współpracy z Laboratorium Komunikacja Sp. z o.o. w ramach kampanii „Radość Pływania”, obie kryte pływalnie zostaną doposażone w pomoce wspomagające proces nauki pływania.


Realizacja projektu potrwa do 18 grudnia 2015 roku, dlatego cały czas zapraszamy rodziców, którzy nie zapisali jeszcze swoich dzieci na zajęcia do zgłaszania się w szkołach w celu wypełnienia stosownej deklaracji.

Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę