OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Tropem Wilczym - bieg na 1963 metry w Ostrowie

Dawid Bilski | 01.02.2015
Tropem Wilczym - bieg na 1963 metry w Ostrowie

Nietypowy dystans - 1963 metry będzie liczył bieg „Tropem Wilczym”, który 1 marca zaplanowano w Ostrowie Wielkopolskim. Jego celem jest uczczenie pamięci Żołnierzy wyklętych.


Trasa biegu będzie wiodła alejkami w Parku 3 maja, Udział w biegu jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki i medale oraz materiały edukacyjne.


W czasie trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna na budowę szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne województwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokólczyckiego (Prezes II Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość).


Organizatorami biegu są Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań i FC Ostrów. Limit uczestników wynosi 150 osób. Zapisy prowadzone drogą mailową: tropemwilczym.ostrow@gmail.com


Podobne imprezy w dniu 1 marca będą odbywały się w ponad siedemdziesięciu miejscowościach na terenie kraju. W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.


Kategoria: Sport
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę