OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Sklep z dopalaczami zlikwidowany

Dawid Bilski | 30.01.2015
Sklep z dopalaczami zlikwidowany
fot. Wojciech Tarchalski

 Policjanci ostrowskiej komendy wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim, skontrolowali wczoraj lokal, w którym prowadzono sprzedaż dopalaczy.


Dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, których produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane. Udając produkty kolekcjonerskie, kadzidła, sole do kąpieli oferowane są w nielegalnej sprzedaży. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.


Postępowania w sprawach dopalaczy toczą się w trybie administracyjnym, a organem kompetentnym do ich prowadzenia jest Sanepid. Pomimo tego, każda informacja wpływająca do Policji o miejscach, w których może być prowadzona sprzedaż dopalaczy jest dokładnie sprawdzana, gdyż wiąże się to także z zażywaniem środków narkotycznych.


Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy wspólnie z pracownikami Sanepidu skontrolowali lokal, w którym prowadzono sprzedaż dopalaczy. W trakcie kontroli ujawniono 24 sztuki dopalaczy, które zostały zabezpieczone przez inspektorów sanepidu do badań.


Miejsca, w których może dochodzić do handlu dopalaczami, są kontrolowane przez policyjne patrole. Podobnie jak w przypadku narkotyków, również obszar związany z dopalaczami, generuje zachowania przestępcze. Potrzeba zdobycia środków finansowych na zakup dopalaczy może być powodem rozboju, kradzieży czy też pobicia. Należy zauważyć, że zazwyczaj klientami tych pseudo sklepów jest młodzież. Policja w przypadku ujawnienia osób nieletnich, posiadających przy sobie zastępcze środki odurzające czyli dopalacze, przekazuje informację do sądu rodzinnego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę