OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Miasto nie będzie oszczędzało na edukacji

Dawid Bilski | 26.01.2015
Miasto nie będzie oszczędzało na edukacji
fot. Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego

 Zgodnie z przedwyborczymi zapowiedziami, prezydent Beata Klimek nie będzie szukała cięć w wydatkach kosztem ostrowskiej oświaty.  -Pojawiające się w kampanii plotki na temat rzekomego zamiaru likwidacji jednej ze szkół są nieprawdziwe -€“ oświadczyła prezydent miasta Beata Klimek.

Szefowa magistratu podkreśla, że pomimo niekorzystnych tendencji demograficznych, chce zapewnić funkcjonowanie szkół i przedszkoli co najmniej w dotychczasowej liczbie.


Co więcej, baza oświatowa będzie poszerzana. Np. dzięki oddaniu do użytku nowego przedszkola na osiedlu Pruślin oraz hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Asnyka.

- Edukacja, to przyszłość kolejnych pokoleń, dlatego nie wolno oszczędzać kosztem ostrowskiej oświaty. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na dbałość o poziom i warunki nauczania w szkołach i przedszkolach -€“ podkreśla prezydent Beata Klimek.


Pani prezydent zadeklarowała przy tym konsekwentne modernizowanie infrastruktury oraz zaplecza lokalowego miejskich szkół i przedszkoli. Niezbędne inwestycje w placówkach oświatowych mają uzyskać priorytetowy status.

- Chcę także podkreślić, że na WNIOSEK dyrektorów szkół i przedszkoli, będę popierać wzbogacanie wyposażenia szkół w pomoce dydaktyczne i sprzęt niezbędny do pełnej realizacji programów nauczania, programów wychowawczych oraz wykonywania innych zadań statutowych -€“ poinformowała Beata Klimek.


W tym roku na utrzymanie ostrowskich szkół i przedszkoli z budżetu miasta łącznie z nakładami majątkowymi trafi około 75 mln 853 tys. złotych. Część tej sumy zapewni państwo w ramach części oświatowej subwencji ogólnej, która w 2015 r. wyniesie 39 mln 806 875 złotych oraz w ramach dotacji od wojewody szacowanej na kwotę 3 mln 169 tys. 712 zł. Pozostałą część pieniędzy zapewni miasto, które w 2015 roku dołoży do oświaty kwotę około 32 mln 876 tys. 825 złotych ( w tym nakłady majątkowe – 5 mln 292 tys. 500 złotych).


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę