OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Skonfiskowali nielegalne automaty do gier

Dawid Bilski | 17.01.2015
Skonfiskowali nielegalne automaty do gier
fot. Wojciech Tarchalski

 Policjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kalisza przeprowadzili działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W ich efekcie zabezpieczono 13 automatów do gier.


Ostrowska Komenda Policji, w zakresie rozpoznania i zwalczenie na terenie powiatu ostrowskiego przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach, ściśle współpracuje ze Służbą Celną. Wczoraj na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zostały przeprowadzone działania, w których wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Kalisza uczestniczyli policjanci z wydziału kryminalnego oraz przestępczości gospodarczej.


Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w kilku miejscach na terenie miasta mogą znajdować się nielegalne automaty do gier, co narusza ustawę o grach losowych.

Jak się okazało, podejrzenia policjantów okazały się uzasadnione. W każdym z kontrolowanych punktów ujawniono maszyny, które zgodnie z przepisami nie powinny znajdować się poza kasynami. W trakcie kontroli celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz zezwolenia. Łącznie, w efekcie kontroli, w ręce celników i policjantów trafiło 13 automatów do gier.


Powyższe przypadki stanowiły naruszenie przepisów ustawy o grach hazardowych. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania, które wyjaśni kto organizował nielegalne gry i kto tym samym poniesie konsekwencje prawne. Dalsze dochodzenie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Kaliszu.

Policjanci i celnicy zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę