OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Potrąceni na pasach

Dawid Bilski | 23.12.2014
Potrąceni na pasach
fot. Wojciech Tarchalski

 Do potrącenia dwóch pieszych doszło w poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Ledóchowskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi, a piesi na szczęście nie doznali groźnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania.


Skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Ledóchowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, okazało się wczoraj feralne. W przeciągu krótkiego czasu doszło tam do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpieli piesi. Najpierw 20-letnia kobieta, kierując oplem astra, wjechała na przejście dla pieszych, gdzie potrąciła przechodzącego 15-latka. Chłopakowi udzielono pomocy ambulatoryjnej. Skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.


Niedługo potem na tym samym skrzyżowaniu doszło do podobnego zdarzenia. Tym razem 41-letni kierowca dostawczego mercedesa, potrącił na przejściu dla pieszych 58-letnią kobietę. W tym przypadku piesza z urazem barku i przedramienia trafiła na oddział chirurgii ostrowskiego szpitala.

W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi, a piesi przechodzili przez przejście podczas zielonego światła. Spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym było powodem, dla którego policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy.


Pośpiech, wzmożone natężenie ruchu i obecne warunki atmosferyczne nie są sprzymierzeńcem kierowców. Dlatego kolejny raz apelujemy o zachowanie bezpieczeństwa i rozwagi na drodze.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę