OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Finał SEC 2015 w Ostrowie 19 września!

EA | 21.12.2014
Finał SEC 2015 w Ostrowie 19 września!
fot. Wojciech Tarchalski

Takiej imprezy jeszcze w Ostrowie nie było. Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen i innego gwiazdy europejskiego żużla powalczą o medale Mistrzostw Europy w Ostrowie. Podczas prezentacji na Rynku zarząd ZKS Ostrovia wspólnie z firmę One Sport z Torunia poinformował, że czwarty, finałowy turniej Speedway European Championship w 2015 roku odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim.


To będzie trzeci sezon SEC, organizowany przez toruńską firmę One Sport. Z roku na rok Mistrzostwa Europy na żużlu stają się coraz bardziej prestiżowe i przyciągają najlepszych żużlowców. Pierwszy czempionem został Martin Vaculik, a w tym roku tytuł mistrzowski wywalczył Emil Sajfutdinow. Obu żużlowców zobaczymy w cyklu SEC 2015. Podobnie jak Petera Kildemanda, Nickiego Pedersena i Janusza Kołodzieja. Organizator przydzieli także trzy stałe dzikie karty, a pozostałych uczestników finałów wyłoni Challenge w Lendawie.


Finałowa rywalizacja rozpocznie się 20 czerwca 2015 roku w Toruniu. Później najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu przeniosą się do niemieckiego Landshut. Organizatorem trzeciej rundy będzie prawdopodobnie rosyjskie Togliatti. Ostatnia, decydująca runda odbędzie się 19 września na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim. - Początek turnieju będzie o godzinie 19:00. Szczegóły imprezy, a także informacje o przedsprzedaży biletów przedstawimy podczas lutowej konferencji prasowej - wyjaśnia Mirosław Wodniczak.


Zdaniem prezesa ŻKS Ostrovia będzie to największa z dotychczasowych imprez żużlowych organizowanych w Ostrowie Wielkopolskim. - Takiej promocji nasze miasto jeszcze nigdy nie miało. Bezpośrednia transmisja telewizyjna za pośrednictwem stacji Eurosport będzie dostępna w 71 krajach świata - podkreśla Wodniczak.


Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę