OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Tron z lodu dla Św. Mikołaja - ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy

Dawid Bilski | 15.12.2014
Tron z lodu dla Św. Mikołaja - ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy
fot. Dawid Bilski

W poniedziałkowe popołudnie zainaugurowany został Jarmark Bożenarodzeniowy Na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim. Impreza potrwa do końca tygodnia.


Główną atrakcją pierwszego dnia było wykonanie rzeźby lodowej - tronu Św. Mikołaja, obok którego pojawiła się choinka. Do tego celu wykorzystanych zostało 15 dużych brył lodu o łącznej wadze blisko 2 ton. Wykonanie rzeźby przy pomocy piły łańcuhowej i dłuta dwójce pracowników firmy z Wrocławia zajęło dokładnie 2 godziny. Efekt był imponujący i każdy z mieszkańców mógł zasiąść na wyrzeźbionym tronie., który został dodatkowo podświetlony. Przy obecnie panującej temperatura to dzieło powinno wytrzymać około 9 godzin.


Wcześniej na ostrowskim rynku pojawiła się Beata Klimek. Prezydent miasta oficjalnie otworzyła jarmark. Tuż po niej na saniach wjechał Św. Mikołaj, który w Ostrowie gościł będzie aż do niedzieli. Do tego czasu najmłodsi będą mogli za darmo odbywać przejażdżki jego saniami.


Atrakcji dla najmłodszych i nie tylko nie zabraknie również w następnych dniach. Cały ten okres będą czynne stoiska handlowe (m. in. rękodzieło, tradycyjne wędliny, wyroby cukiernicze, miody, pieczywo regionalne, upominki, choinki). Stałe punkty jarmarku to ponadto: Szopka Bożonarodzeniowa (stajenka z żywymi zwierzętami), Gospoda Jarmarkowa (smaczna kuchnia regionalna, potrawy świąteczne), Stacja Św. Mikołaja, Zamek Królowej Śniegu.


Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014Jarmark Bożonarodzeniowy 2014
fot. Dawid BilskiJarmark Bożonarodzeniowy 2014   (Liczba zdjęć: 39)
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę