OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Kierowcy nie stronili od alkoholu

Dawid Bilski | 08.12.2014
Kierowcy nie stronili od alkoholu
fot. Wojciech Tarchalski

Dwunastu nietrzeźwych kierujących zatrzymali ostrowscy policjanci na drogach miasta i powiatu ostrowskiego w okresie minionego weekendu. Wśród nich znalazło się trzech, którzy spowodowali kolizję drogową. To właśnie alkohol jest jedną z przyczyn wypadków i kolizji drogowych, dlatego też tak często apelujemy o zachowanie trzeźwości za kierownicą.


Ostrowscy policjanci podczas weekendowej służby zatrzymali dwunastu kierujących, którzy pomimo zagrożenia karą i społecznej naganności takiego zachowania, zdecydowali się wsiąść za kierownicę po uprzednim spożyciu alkoholu. Miniony weekend pokazał, że kierujący, którzy popełnili to przestępstwo niekoniecznie byli po przysłowiowych dwóch piwkach.


Rekordzista miał w wydychanym powietrzu ponad dwa i pół promila alkoholu, 52- letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego kierując pojazdem marki Honda stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Kolejny kierujący osobowym BMW, 22- letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, w podobnych okolicznościach uderzył w przydrożne drzewo. W jego organizmie policjanci stwierdzili obecność 1,5 promila alkoholu. Na szczęście w obu przypadkach, w pojeździe nie było nikogo oprócz kierujących.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę