OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Ostrowski rynek zamieni się w Jarmark Bożenarodzeniowy

Dawid Bilski | 05.12.2014
Ostrowski rynek zamieni się w Jarmark Bożenarodzeniowy

Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się na ostrowskim rynku od 15 do 21 grudnia br. W ciągu tych siedmiu dni na małych i dużych ostrowian czeka wiele atrakcji. Będzie pokaz kulinarny z użyciem gigantycznej patelni, ice show i fire show, szopka z żywymi zwierzętami. W piątek 19 grudnia zorganizowane zostanie świąteczne wspólne gotowanie z Janem Kuroniem.


Przez cały tydzień ostrowski rynek zamieni się w prawdziwe miasteczko bożonarodzeniowe. Będzie świątecznie i bardzo kolorowo. Rynek zostanie udekorowany lampkami, na placu przed ratuszem pojawią się choinki. Jarmark to łączenie klimatu świątecznych zabaw z możliwością zrobienia przedświątecznych zakupów. Podobnie jak w ubiegłym roku na ostrowskim rynku pojawi się wiele stoisk handlowych, na których będzie można kupić wyroby cukiernicze, chleb, oscypki, miody, tradycyjne wędliny.


Będzie okazja przejechać się saniami z reniferem, zaplanowano spotkania ze św. Mikołajem i śnieżynkami. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie Szopka Bożonarodzeniowa - stajenka z żywymi zwierzętami. Na ostrowskim rynku zaprezentowane zostaną także animacje szczudlarzy, będą także trzy przedstawienia. Teatr Gry i Ludzie z Katowic zaprezentuje spektakl "Wolne wybory mikołajkowe", Krakowski Teatr Uliczny wystąpi z przedstawieniem "Pierwsza gwiazda".


Świąteczny klimat to nie tylko animacje i przedstawienia, ale także wspólne śpiewanie kolęd. Ostrowianie będą mieli okazję wysłuchać koncertu pt. "Łączymy serca w balsku świec" w wykonaniu Kaliskiego Chóru Nauczycielskiego, Młodzieżowego Domu Kultury i Chóru Męskiego ECHO ( sobota, godz. 18.30 w Forum Synagoga)". Także w sobotę 20 grudnia o godz. 13.00 rozbrzmiewać będą kolędy w wykonaniu Kwartetu Fo(u)r Christmas - (Monika Walczak, Robert Matuszewski, Marek Nowakowski, Bartosz Bindel).


W niedzielę 21 grudnia Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski zaprasza na 22 już "Gwiazdkę na Runku. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie zespół Żuki. NA scenie zaprezentuje się również drużyna żużlowców Ostrovii. Organizatorem jarmarku jest Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim i spółka Holdikom SA.


Źródło: Biuro Prasowe i Relacji Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Kategoria: Wiadomości
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę