OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Betard Sparta Wrocław gościnnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie

EA | 28.11.2014
Betard Sparta Wrocław gościnnie na Stadionie Miejskim w Ostrowie
fot. Wojciech Tarchalski
Kapitanem Sparty jest ostrowianin Tomasz Jędrzejak

W przyszłym sezonie ostrowscy kibice powinni trzymać kciuki nie tylko za żużlowców MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia, ale także za Betard Spartę Wrocław. Jeśli klub Tomasza Jędrzejaka awansuje do fazy play-off, wówczas swoje domowe mecze będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim w Ostrowie.


Wszystko za sprawą modernizacji Stadionu Olimpijskiego na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu. Jedną z dyscyplin będzie żużel i właśnie pod tym kątem przebudowywany jest obiekt w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie pierwszą fazę sezonu zasadniczego w 2015 roku mają rozgrywać jeszcze na własnym torze. Wszystkie rewanże pojadą natomiast na wyjazdach. Jeśli awansują do fazy play-off wówczas nie będą mieli już do dyspozycji własnego toru we Wrocławiu.


-Betard Sparta Wrocław zwróciła się do nas z prośbą o udostępnienie Stadionu Miejskiego jako toru rezerwowego na ewentualność występów w play-off w sezonie 2015. Oczywiście nie robiliśmy klubowi z Wrocławia żadnych problemów. Podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie - powiedział Mirosław Wodniczak.


Nie oznacza to, że Betard Sparta Wrocław na pewno pojawi się w Ostrowie. Zespół Piotra Barona musi znaleźć się w fazie play-off. Wówczas mecze półfinałowe oraz ewentualny finał lub mecz o trzecie miejsce rozegrany zostałby w Ostrowie. - Mecze musiałby zostać tak dopasowane, by nie kolidowały z naszymi rozgrywkami. Ostrowski zespół będzie miał pierwszeństwo na Stadionie Miejskim - zapewnił Wodniczak.

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę