OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy

Dawid Bilski | 25.11.2014
Dwóch mężczyzn straciło prawo jazdy
fot. Wojciech Tarchalski

Spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości oraz potrącenie pieszego na przejściu, to przyczyny w wyniku których kierowcom zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Powyższe zdarzenia miały miejsce w poniedziałek na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.


Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 16:00 na ul. Partyzanckiej. Kierujący seatem Toledo, 22-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił 59-letnią kobietę. Na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach. Kierowca był trzeźwy, ale za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Teraz jego sprawa trafi do sądu.


Kolejne w tym dniu zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00 na skrzyżowaniu ulic Ledóchowskiego i Strzeleckiej. Kierowca osobowego peugeota, uderzył w tył samochodu marki BMW i odjechał. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, kilka ulic dalej zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Kierowca tłumaczył się, że odjechał bo myślał, że nic się nie stało.


Tymczasem policjanci ustalili, że powód zachowania kierowcy był zupełnie inny. Badanie wykazało, że w organizmie 69-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego znajduje się 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę