OSTROWSKI PORTAL INTERNETOWY : informacje z miasta, fotorelacje z wydarzeń, baza ostrowskich firm i więcej..

Mikkel Michelsen będzie startował w Ostrowie. Rodak Porsinga w ŻKS Ostrovia

EA | 13.11.2014
Mikkel Michelsen będzie startował w Ostrowie. Rodak Porsinga w ŻKS Ostrovia

20-letni Duńczyk Mikkel Michelsen podpisał list intencyjny na starty w przyszłym w sezonie w barwach MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia. To drugi - obok Nicklasa Porsinga - repezentant Danii w zespole Marka Cieślaka.


- Mamy w zespole trzeciego juniora świata. Kolejnego bardzo perspektywicznego Duńczyka - cieszy się Mirosław Wodniczak, prezes ŻKS Ostrovia. - Chciałem Mikkela w zespole, bo to bardzo ciekawy i przyszłościowy chłopak. Podobnie zresztą jak Nicklas Porsing, którego doskonale już w Ostrowie znacie i lubicie - dodaje Marek Cieślak.


Mikkel Michelsen ostatnie dwa sezony spędził w Fogo Unii Leszno. W barwach leszczyńskich Byków Duńczyk jednak nie błyszczał. Wystąpił co prawda w dziesięciu meczach, ale rzadko jechał więcej niż w dwóch, góra trzech wyścigach. Jego przeciętna niespełna 0,8 punktu na bieg nie jest imponująca. W Nice Polskiej Lidze Żużlowej powinien być jednak znacznie skuteczniejszy.


20-latek ma już na swoim koncie sporo medali. W DMŚJ wywalczył złoto i dwa srebrne krążki. W IMŚJ jest aktualnym brązowym medalistą. W IMEJ w Gustrow w 2013 roku wywalczył tytuł mistrzowski. W poprzednim sezonie był także młodzieżowym mistrzem Danii. Michelsen to jedna z największych nadzie duńskiego żużla. Teraz obaj rodacy Ole Olsena czy Hansa Nielsena będą mieli okazję rozwijać się w Ostrowie. Porsing z Michelsenem stworzą bez wątpienia jeden z najlepszych zagranicznych duetów młodego pokolenia na zapleczu ekstraligi.

Kategoria: SportŻużel
Zobacz również
FOTORELACJE+ DODAJ FIRMĘ

BAZA FIRM

Kraina-Uśmiechu ul. Bukowa 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski
CONCEPTICON Arkadiusz Czarnecki ul. Armii Krajowej 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Halfbit Software Studio ul. Szczecińska 4/3, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Kuźnia Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o. ul. Wrocławska 93, 63-400 Ostrów Wielkopolski
noclegi Hermes ul. Wiejska 18, 63-400 OSTRÓW WIELKOPOLSKI (OSTROWSKI)


+ Dodaj za darmo swoją firmę